Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler

puruzsuz_cilt_bakim_tarifleri.jpg
Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler arasında peeling ve maskeler gösterilir. Evdeki ürünlerle hazırlanan peeling sayesinde cildi...
Yazar Puanı:
4.25/5,
 1. Editor
  Cilt temizliği ve bakımı konusunda kullanılacak ürünlerin doğal olması son derece önemlidir. Hem yüz hem de vücut bakımına önem verenler, doğru ürünler kullanarak sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olabilirler. Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler arasında peeling ve maskeler gösterilir. Evdeki ürünlerle hazırlanan peeling sayesinde cildi pürüzsüzleştirmek son derece kolaydır. Evde hazırlayacağınız kolay tarif bakım maskeleri doğal içeriklere sahip olduğundan dolayı cilde zarar vermez. Limon, karbonat ve şeker maske yapacakların tercih edebilecekleri ürünlerdir.

  Temizleyici Ürünler Ve Maske Kullanımı
  Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek adına temel kurallardan bir tanesi temizleyici ürünlerdir. Cildin yağdan ve kirden arınması adına düzenli olarak temizlenmesi gerekir.
  • Aynı zamanda cildin ferahlaması için temizleyiciler birlikte tonik ve nemlendiricilerinde kullanılması önerilir.
  • Özellikle haftada bir düzenli olarak maske yapılması, gözeneklerin ve siyah noktaların azaltılması açısından önemlidir.
  • Genç bir cilt için her zaman bakım ürünlerine dikkat etmekte fayda vardır.
  • Ancak cilt bakım ürünlerinin bazıları alerjik reaksiyon oluşturabildiğinden dolayı kullanmadan önce test etmek gerekir.
  [​IMG]

  Doğal peeling yapımı: Cildin ölü derilerden kurtulması ve pürüzsüz bir görünüm kazanması açısından peeling uygulanmasında fayda vardır. Bu noktada ise salatalık, yumurta akı ve limon suyu ile birlikte doğal bir peeling yapmak son derece kolaydır. Cildin yazın bakımı ve korunması adına bu tür doğal ürünler oldukça yararlıdır. Zeytinyağı ve şeker ile yapılan peelinglerde pürüzsüz bir görünüm dışında aynı zamanda cildin nemlenmesine yardımcı olur.

  Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Tıklayın !

  Parlak ve pürüzsüz cilt önerileri Tıklayın !

  Evde uygulanan peeling tarifleri Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!