Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

Pürüzsüz El ve Ayak Tırnaklarının Sırrı Diş Fırçası

dis_fircasi_el_ayak_bakimi.jpg
Bakımlı el ve ayaklar güzelliğinizin tamamlayıcısıdır. Pürüzsüz el ve ayak tırnaklarının sırrı diş fırçası olabilir. El ve ayak bakımınızda her...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
4.3913/5,
  1. Editor
    Manikür ve pedikür gibi işlemleri güzellik salonları yerine evinizde kendiniz yapıyorsanız size yardımcı olabilecek bir alternatif var. Diş fırçasının iyi temizleme ve yüzey lekelerini çıkartabilme özelliğinde tırnaklarınızda da faydalanabilirsiniz.

Tırnak Bakımında Diş Fırçası

Ilık suyun içerisine birkaç damla limon damlatın. Ellerinizi 5 dakika suyun içerisinde bekletin. Kullanılmamış orta sertlikte bir diş fırçası ile fırçalayın. Ojeden sararan tırnaklarınız bembeyaz olacaktır.

Tırnak çevresindeki ölü derilerinizden tamamen kurtulabilmenin bir yolu var. Duştan ya da 5 dakika ılık suyun içerisinde beklettikten sonra diş fırçası ile oval hareketler ile tırnak çevrenizi hafifçe fırçalayın. El ve ayaklarınızı durulayın. Mutlaka nemlendirici krem uygulayın.

Yaz aylarında daha fazla kuruyan el ve ayak tırnaklarınızı derinlemesine nemlendirmek için badem yağı ve susam yağını eşit miktarda karıştırın. El ve ayak tırnaklarınızın çevresine diş fırçası ile masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Uzun tırnak kullanmayı sevenlerin sık yaşadığı bir problem tırnak altındaki derinin uzamasıdır. Diş fırçası ile bu derileri fırçalayabilirsiniz. Bu işlem için en uygun zaman duş sonrası yumuşayan tırnak derisidir.

Hızlı Tırnak Uzatan Kür Tarifleri için Tıklayın !
    Hızlı Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalıdır? Tıklayın !

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Sakiporeroglu
    çok mantıklı akşam yatmadan uygulayacağım. teşekkürler.. :)
  2. Busra_ka
    gayet basıt bır yontem gıbı duruyor denıcem bunu.)
  3. Arzuuu06
    Nemlendirici krem en iyi çözüm
  4. Sakiporeroglu
    arkadaşlar diş fırçası değil de benim dişlerimde tel vardı onun için kullandığım ara yüz fırçası vardı çok ince o daha ideal oluyor. bana da bi arkadaşım söylemişti. kenarlar iyice temizleniyor. eczaneden bulabilirsiniz..
  5. Ozlemgamzee
    Yine de katlara ayrılıyor dönem dönem sanırım kuru havadan ve sudan etkileniyor
  6. aycagul76
    bıtek ben bılıyorum sanıyordum ama herkes uyguluyormus bıle:)
  7. edassa
    Bunu yapmıştım. Gerçekten işe yarıyor. Bir de karbonat ile fırçalamayı deneyin. O da gerçekten etkili bir yöntem. Aynı şekilde dişlerinizi de karbonata batırıp fırçalayabilirsiniz bir kaç damla limon damlatıp.
  8. nedret3
    Süper bilgi deneyeceğim ben de.
  9. Ozlemgamzee
    Ben yaptim gayet guzel oldu tirnaklarim . Kış aylarında özellikle çok kuruyor .Bu bakımı yapıp arkasından herhangi bir yağ sürüp poşet geçiriyorum ellerime 15 dk bekliyorum .super oluyor
  10. Tester
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.