Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Rahim Ağzı Yetmezliği Nedir?

rahim_agzi_yetmezligi_nedir.jpg
Erken doğum ve düşüklere neden olabilen rahim ağzı yetmezliği nedir? Gebelik dönemindeki kadınların korkulu rüyası olabilen bu durumda neler...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Rahim ağzı yetmezliği erken doğum ve erken gebelik dönemindeki düşüklere neden olabilir. Gebelik öncesi doktor kontrolünde dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Rahim ağzının ağrısız açılması sonucu tekrarlayan düşükler ile sonuçlanan gebeliklerde sık görülür. Tanısı doktor tarafında ultrasonografik rahim ağzı ölçümü ile sağlanır.

  Erken doğan ve anne karnındaki gelişimini sağlayamayan bebeklerde görülen sağlık sorunlarının yaşanmaması için erken teşhis önem taşır. Günümüzde erken tanı sağlanması ile sağlıklı gebeliklerde artış sağlanmaktadır.

  Rahim ağzı yetmezliği teşhisi konduktan sonra uygulanan tedavi yöntemleri vardır. Rahim ağzının dikilmesi, karından dikiş ve ilaç tedavilerinden sizin için hangisinin en uygun olduğuna doktorunuz karar verebilir.

  Hamile kalmayı düşünen kadınların gebelik öncesi doktor muayenesi önem taşımaktadır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!