Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

Saç Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

sac_bakimi.jpg
Sağlıklı saçlar için doğru bakım uygulamanın önemini hepimiz biliyoruz. Saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar vardır. Birçoğu kulaktan dolma...
Etiketler:
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Saçlarınıza devamlı bakım uyguladığınız halde istediğiniz sonucu alamıyorsanız nedeni yanlış bakım olabilir. Yanlış uygulanan saç bakım yöntemleri fayda yerine saça zarar vermeye başlayabilir. Saçın doğal yağ ve nem dengesinin bozulmasına neden olabilir.

İşte Doğru Bilinen Yanlışlar

Saç Kestikçe Uzar

İnsan saçının bitki gibi düşünülmesi yanlıştır. Kırıklardan temizlenmesi küçük olsa da yarar sağlar ancak saç uzaması genetik özelliklere bağlıdır.

Saç Kurutma Makinası Zararlıdır

Kısa saçlara sahipseniz saçınızı kurutmanıza gerek olmayabilir. Uzun saçların ise fazla suyu saçından hemen uzaklaştırması gerekir. Uzun süre ıslak olan saç kırılganlaşır ve nem dengesi kaybolur.

Devamlı Aynı Şampuan Kullanılmalıdır

Zaman içerisinde kullandığınız şampuanın ph dengesine alışan saç derisi duyarlı hale gelir. Uzun süre aynı şampuan kullanıldığında saç eskisi kadar temiz olamayabilir.

Sık Sık Yıkarsanız Çabuk Yağlanır

Temelinde doğrudur ancak her saç için geçerli değildir. Saç yapınız genetiktir. Yağlı saçlar için yıkanma aralığındaki uzunluğu önemli değildir. Genellikle yıkadıktan kısa süre sonra tekrar yağlanır.

Soğuk Su Saçı Düzleştirir

Soğuk su saç yüzeyini daha parlak bir hale getirir ancak saç yapısına bağlı olan düz saçlar üzerinde etkisi yoktur.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Neseozver
    Güzel paylaşim tesekkurler
  2. jaswin
    Aynı şampuan olayı kesinlikle doğru. Ara ara değiştirmek en mantıklısı. Aynı şampuan bende kepek yapıyor.
  3. Aysesukru
    Aynn ayni sampuan kesinlikle kullanilmamayi en buyuk yanlisim bu olmus malesef yillarca. Sacima cok cok iyi gelen bi sampuan zamanla etkisiz kaliyordu bende sucu sacima atiyordum. Saclarim zaten berbat diye simdi bilinclendim bu konuda cok sukur. Ayrica sac bakim yagi cok onemli.
  4. trustnoone35
    Devamlı aynı şampuan kullanılmamalı, aralıklı olarak değişitirilmelidir..Evet bunu uygulamaya çalışıyorum.
  5. nihalcelik
    Saç kestikçe uzar konusu bence de yanlış.
    1. Aysesukru
      Ben ona cok inanmistim hatta ara ara keserdim
  6. Sekizsekiz
    Nasıl yeni soruyoruz sitede? Konu açıyoruz falan?
  7. nomatch
    Saçlarımı bende soğuk suyla yıkıyorum hem dipler hava alıyor hem de saç uzuyor ve kurutma makinesinin soğuk kısmını açıyorum daha sağlıklı oluyor öneririm
      Aysesukru, Serpil88 ve Meryemsu1 bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.