Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saç Uzatan B Vitamini Kaynakları

sac_uzatan_b_vitaminleri.jpg
Saçları hızlı uzatan en önemli kaynaklardan biri de B vitaminidir. Saç uzatan B vitamini kaynakları nelerdir? Bu besinleri günlük beslenmenize...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Saçların hızlı uzayabilmesi için vitamin maskelerinin yanı sıra sağlıklı vitaminler ile beslenmelisiniz. Hızlı uzayan saçlar için tüketmeniz gereken en önemli vitaminlerden biri olan B vitamini kaynaklarını sıraladık.

  Kuruyemişler

  Ceviz, yer fıstığı ve badem gibi fındık omega-3 yağ asitleri ile zenginleştirilmiş olduklarından çok faydalıdır. Bu saçların yenilenmesi için gereklidir. Bunların içinde bulunan çinko saç dökülmesini önler. İçlerinde bulunan E vitamini ile de saçların kırılmasını engeller.

  Yumurta

  Saç proteinlerden oluştuğundan, tüketilen yumurta veya tavuk eti saç sağlığı için oldukça faydalıdır. Yumurta, B12 ve B7 açısından zengin olup kırılmaya karşı koruma sağlar. Saç dökülmesini tedavi eder.

  sac_uzatma_balik.jpg

  Deniz Ürünleri

  Omega-3 yağ asitleri, demir ve B12 ile zenginleştirildiğinde, saç sağlığı için son derece yararlıdır. Bütün bunlar birlikte alındığında, bir kişiye parlak saçlara ve sağlıklı bir kafa derisine neden olabilir. Bu vitamin ve minerallerin eksikliği kuru ve kaşıntılı saçlı derisini ortaya çıkarabilir.

  Mercimek

  Folat ve demir ile zenginleştirilmiş mercimek vücudun düzgün çalışmasına yardımcı olur. Folat, bir B vitamini, alyuvarların salınmasına yardımcı olur. Böylece saç derisine sağlıklı oksijen taşınması sağlanır.

  Nohut

  Folat ve çinko ile zenginleştirilmiş, saçın gelişimi için çok faydalıdır. Demir ve folat birlikte saç köklerini onarır ve saç büyümesine yardımcı olur. İçerisindeki yüksek B vitamini ile saç sağlının korunmasını sağlar.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!