Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saça Parlaklık Veren Doğal Malzemeler

sac_parlatmak.jpg
Binlerce yıldır kadınların güzellik ve saç bakım sırları arasında yer alan saça parlaklık veren doğal malzemeleri sizin için sıraladık. Bu...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Binlerce yıldır kadınların güzellik ve saç bakım sırları arasında yer alan saça parlaklık veren doğal malzemeleri sizin için sıraladık. Bu yöntemler ile canlı ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

  Dünya kadınlarının binlerce yıldır saç bakımlarında kullandığı ve nesilden nesle geçen doğal güzellik malzemelerini sizin için sıraladık. Saçlarınıza doğal ışıltı ve parlaklık kazandıran bu bitkisel malzemeleri nasıl kullanmalısınız?

  dogal_sac_parlatici_sirke.jpg

  Sirke

  Saçı parlatma ve canlandırma özelliği bulunan sirkeyi doğrudan uygulamak yerine 1 litre suyun içine bir bardak sirke ekleyerek saçlarınızı durulayabilirsiniz.

  bal_sac_bakimi.jpg

  Bal

  Yumuşatma ve hacim kazandırma özelliği bulunan balı doğal bakımlarda maske halinde kullanabilirsiniz. Tatlı badem yağı ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın ve birkaç saat bekletin.

  zeytin_yagi_sac_parlatma.png

  Saf Zeytin yağı

  Kullandığınız zeytin yağının saf ve organik olduğundan emin olmalısınız. Yemeklik olarak satılan hazır zeytin yağlarının içerisindeki ph seviyesi saçınız için uygun olmayacaktır. Doğrudan saçınıza uygulayarak ya da doğal bakım ürünleri ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

  sac_parlatma_hindistan_cevizi_yagi.png

  Hindistan Cevizi Yağı

  Son dönemde popüler hale gelmiş olan hindistan cevizi yağı aslında binlerce yıldır asyalı kadınların gözdesi olarak cilt bakımlarında kullanılıyor. Birkaç çorba kaşığı hindistan cevizi yağını saçınıza uygulayıp birkaç saat saçınızda bekletebilirsiniz.

  sac_parlatma_muz.jpg

  Muz

  Saçları parlatma ve vitamin desteği sağlama özelliği bulunan muzu saçınıza uygulamadan önce bilmeniz gereken önemli bir nokta var. Muzu tamamen ezmiş ve püre haline getirmiş olmalısınız. Zeytin yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

  sac_parlatan_dogal_maske.jpg

  Tatlı Badem Yağı

  Yüksek E vitamini içeren ve saçı parlatan tatlı badem yağını düzenli olarak kullanmanız gerekir. Maske haline getirmeden kullanabileceğiniz gibi doğrudan saçınıza da uygulayabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. designgirl
  very nice a long hair :) go kızlar