Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saça Uygun Maşa Seçimi

saç_masasi_secimi.jpg
Saçlarınızı dalgalı ve kıvırcık kullanmak istiyorsanız kaliteli bir maşa kullanmanız gerekir. Kolay ve saçı yıpratmadan şekillendirmek için saça...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Saçlarınızı dalgalı ve kıvırcık kullanmak istiyorsanız kaliteli bir maşa kullanmanız gerekir. Kolay ve saçı yıpratmadan şekillendirmek için saça uygun maşa seçimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Kaliteli bir saç maşası nasıl olur?

  Saça Uygun Maşa Seçimi

  Maşa kullanarak saçınızı dalgalı ya da kıvırcık bir hale getirmek istiyorsanız bilmeniz gerekenler var. Uygun ve kaliteli bir maşanın olmazsa olmaz özelliklerini sizin için sıraladık. İşte saçlarınıza zarar vermeyecek ve uzun saatler şeklinin kalmasını sağlayacak doğru maşada olması gereken özellikler.

  saca_uygun_sac_masasi.png

  Maşanın Boyutu

  Saçlarınızda ince dalgalar elde edebilmek için ince bir maşa kullanmanız gerekir. Günlük ve doğal dalgalı saçlar için ise kalın bir maşa seçmeniz gerekir. İnce telli saçlara hacim kazandırmak için maşa kullanmak istiyorsanız mutlaka orta ya da kalın bir maşa kullanmalısınız.

  Maşanın Yapısı

  Seramik ve termo özellikteki maşalar saça en az zarar veren ürünlerdir. Satın almadan önce maşayı saçınızda deneme imkanınız varsa mutlaka denemelisiniz. İyon özelliği olan saç maşaları saçın kabarmasını engeller. Düzgün bukle ve dalgalar oluşturmanıza yardımcı olur.

  Sıcaklık

  Isı ayarı olan ürünleri kullanmak saçınızın yapısında bozulmalar ya da yanıklar oluşmasını engeller. 200 dereceye kadar çıkabilen sıcaklık ayarı olan bir maşayı sadece kalın telli saçlar kullanmalıdır. İnce telli saçlar için ortalama 170 derece yeterli olacaktır.

  Maşa Yaparken Eldiven Kullanmak

  İlk defa maşa kullanıyorsanız ellerinizde küçük yanıklar oluşabilir. Bunun için yanmaz yapıda üretilen maşa eldivenleri olan bir ürün satın alabilirsiniz.

  Isınma Süresi

  Bu genellikle dikkat edilmeyen ancak oldukça önemli bir konudur. Sabah saçınızı hızlı bir şekilde dalgalı hale getirmek istiyorsanız mutlaka çabuk ısınan bir maşa almalısınız. Tamamen ısınma süresi bir dakikanın altında olan ürünleri inceleyebilirsiniz.

  sac_masa_yapimi.jpg

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!