Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saçı Yağlı Bırakmanın Faydaları Nelerdir?

saci_yagli_birakmanin_faydalari.jpg
Saçlarının her gün yıkamanın saçlar için doğru olmadığını biliyoruz. Peki saçlarınızı 4 ya da 5 gün yıkamadığınızda neler olur? Saçı yağlı...
Yazar Puanı:
4.5/5,
Kullanıcı Puanı:
2/5,
 1. Editor
  Saçlarının her gün yıkamanın saçlar için doğru olmadığını biliyoruz. Peki saçlarınızı 4 ya da 5 gün yıkamadığınızda neler olur? Saçı yağlı bırakmanın faydaları nelerdir? Saçın kendisini onarmasını sağlayan ve kimyasallardan uzak tutan bu sürenin sonunda neler olur? Az yıkamanın faydalarını sıraladık.

  Güzel ve gür saçlara sahip olan bir çok kadının saçlarını hergün yıkamadığını biliyoruz. Saçlarına düzenli olarak işlem uygulanan Hollywood yıldızlarının saçlarını haftada bir defa yıkadığı da bilinenler arasında yer alıyor. Peki saçları yıkamamanın saça faydaları nelerdir?

  Saçı Sık Yıkamamanın Faydaları

  daha_az_yaglanir_yagli_sac.jpg


  Daha Az Yağlanır

  Saçlarınızı yıkama süresini uzattıkça saç bu duruma zaman içinde alışır ve saçlarınız daha az yağlanmaya başlar.

  Saç Köklerine Bakım Yapılır

  Saç köklerinden salgılanan doğal yağ saça en iyi maskelerden daha fazla bakım yapar. Saçınızda bakteri oluşumuna neden olan bir sağlık sorunu yoksa saçlarınızı uzun aralıklar ile yıkayabilirsiniz.

  dalgalar_ve_kivirciklar_eski_hale_gelir.jpg

  Dalgalar ve Kıvırcıklar Eski Haline Gelir

  Dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip olan kadınların bir çoğu zaman içinde saçlarının yapısının bozulduğundan şikayet eder. Saçlarınızı yıkama sıklığınızı uzattığınızda saçlarınız doğal haline gelir.

  Saç Dökülmeleri Azalır

  Kullandığınız saç ürünleri saç köklerinin güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olabilir. Saçlarınızı her gün yıkamadığınızda saç kökleriniz güçlenir.

  sac_daha_Az_kimyasala_maruz_kalir.jpg

  Saç Daha Az Kimyasala Maruz Kalır

  Şampuan ve diğer saç ürünleri kimyasal içeriklidir. Bu saç tellerinin çabuk kurumasına yol açabilir. Az yıkanan saçlarda uç kırılmaları daha az görülür.

  saca_hacim_kazandirir.jpg

  Saça Hacim Kazandırır

  Saçlarınızın hacimli görünmesi için sıcak sudan ve kimyasallardan uzak durması gerekir. Yeni yıkama düzenine alışan saç zaman içinde daha hacimli görünmeye başlar.

  daha_az_yaglanir_yagli_sac.jpg

  Doğal Parlaklığını Geri Kazanır


  Saçın kendi yağı ile beslenmesi sonucu saç doğal parlaklığına ve canlılığına geri döner.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. praying angel
  dökülmeyle alakası yok yağlandıkça daha çok dökülüyor. hadi yağlı görüntüden rahatsız olmuyorsunuz kokusunu nasıl engelliyorsunuz. en iyisi 3 günde bir yıkamak.
   Socialworker bunu beğendi.
 2. Socialworker
  Daha az dökülmüyor malesef. Kirlilikle dökülme doğru orantılıdır. Yani en azindan benim sacm yaglandikca daha cok dökülür.
   cice_k, praying angel ve yelissimo bunu beğendi.
  1. yelissimo
   benimde aynen yağlıysa çok dökülüyor
   Socialworker bunu beğendi.
  2. praying angel
   aynen benimde yağlandıkça çok dökülür