Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saçlar kaç derecelik ısıda şekillendirilmeli?

sac_sekillendirme.jpg
Saç şekillendirme işlemlerinde kullanılan maşa ve düzleştiricilerin ısıları ne kadar olmalıdır. Saçlar kaç derecelik ısıda şekillendirilmeli? Saç...
Yazar Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Saçlarınızın doğal halinden memnun olmadığınız günlerde ısı ile saç şekillendirme işlemleri uyguluyor olabilirsiniz. Kullandığınız yüksek ısılı işlemlerin saçınıza zarar vermemesi için bilmeniz gerekenler var.

  Saçı Yıpratmadan Şekillendirme Yöntemleri

  Kullandığınız maşa ve düzleştiricisinin dereceli olmasına dikkat edin. Kullandığınız saç şekillendiricisinin 150 ile 180 derecelik ısıyı geçmemesi gerekir. Yüksek ısı saçınızı yakabilir.

  Seramik kaplamalı ve iyon özellikli aletler kullanmalısınız.

  Saçlarınızı şekillendirmeden önce mutlaka ısıya karşı koruma özelliği olan özel serumları uygulayın.

  Saçlarınızdaki kurumayı engellemek için haftada 2 defa özel nem maskeleri uygulayın.

  Saçlarınıza düzenli olarak susam ve badem yağı gibi yüksek E vitamini içeren bakımlar uygulayın. E vitamini yıpranmayı en az seviyeye indirmiş olur.

  Saçlarınızı şekillendirdiğiniz günün akşamında yatmadan önce saçı tekrar yapılandırma özelliği olan bakım maskesi uygulayın ve o şekilde uyuyun. Rahatsız olmamak için bone kullanabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

  DeryaOnDiet bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!