Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saçlara Vitamin Takviyesi

saclara_vitamin_takviyesi.jpg
Hızlı saç uzatabilmek, saçların parlamasını ve canlı görünmesini sağlamak için size yardımcı olabilecek vitaminler var. Bakımlı ve sağlıklı...
Yazar Puanı:
4.25/5,
  1. Editor
    Sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilmek için beslenmenizde ve saç bakımlarınızda vitaminlere yer vermeniz gerekir. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan ve koruyucu özelliğe sahip olan vitaminler saç sağlığınıza da etki etmiş olur.

    Parlak saçlara sahip olabilmek için tüketmeniz A, B, C ve E grubu vitaminleridir. A grubu vitaminler saçların dökülmesini, B grubu vitaminler ise kırılma ve yıpranmanın önüne geçer. C ve E grubu vitaminler ise saçların daha sağlıklı ve dayanıklı olmasını sağlar. Saçlarınızın daha sağlıklı kalabilmesi için tükettiğiniz besinlerdeki vitamin değerlerine dikkat etmeyi unutmayın.

    Saçlarınıza vitamin içeren maskeler ve doğal yağlar uygulamayı unutmayın. Doğal yağlardan hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, badem yağı, susam yağı, biberiye yağı, argan yağı, hint yağı gibi yağlar yüksek vitamin barındırır.

    Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!