Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saçların çabuk kirlenmemesi için neler yapmalısınız?

saclarin_cabuk_kirlenmesi.jpg
Yıkadıktan kısa süre sonra kirli bir görünüme sahip olan saçlar için doğru saç yıkama yöntemleri hazırladık. Saçların çabuk kirlenmemesi için...
Yazar Puanı:
3.5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Saçların çabuk yağlanması ve kirlenmesinin en önemli nedeni genetik faktörlere bağlı olan saç tipidir. Saç tipinizi değiştirmeniz mümkün olmasa da doğru uygulamalar ve saç bakımları ile saçınızı yıkama aralığınızı uzatabilirsiniz.

  Elinizi Devamlı Saçınıza Götürmeyin


  Saçlarınızla oynamayı seviyor olabilirsiniz ancak elinizdeki kirler doğrudan saçınıza temas etmiş olur. Devamlı hareket halinde olan saç telleri daha çabuk yağlanır.

  Su Kullanımı

  Saçlarınızı daha önceden kaynatılarak arındırılmış su ile yıkadığınızda çok daha az yağlanmış olur. Ortalama 38 derecelik sıcaklık yeterli olacaktır. Kireçli su kullanımı saçların çok fazla kurutur ve saç daha çabuk yağlanır.

  Durulama Sonrası Ürünler

  Saçı nemlendirme ve yumuşatmak için kullanılan ürünler saçın daha çabuk yağlanmasına neden olabilir. Saç kremi, serumlar ve spreyler saç köklerinin çabuk kirletir. Bu ürünlerin kullanımını minimum seviyede tutmalısınız.

  Tarama

  Saçlarınızı sık sık taramayın. Artan kan akışı ve dış darbe ile saç kendisini korumaya alır ve daha fazla yağ üretmeye başlar. Günde bir ya da iki defa taramak yeterli olacaktır.

  Saçlarınızı Kendi Haline Bırakın

  Saçlarınızı her gün yıkamaya başladığınızda saç daha fazla yağ üretir. Bunun nedeni dipte oluşan kuruluğu yok etmektir. Evde olduğunuz günlerde saçlarınızı yıkamayın. Saçın kendi ürettiği doğal yağ saç köklerinin de beslenmesine yardımcı olur.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!