Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saçlarınızı Doğru Mu Kurutuyorsunuz?

sac_kurutma.jpg
Saçtaki kırılmaları ve kurumayı engellemek için öğrenmeniz gereken bir sır var. Saçlarınızı doğru mu kurutuyorsunuz? Kırılmayı engellemek için saç...
Yazar Puanı:
4.25/5,
 1. Editor
  Saç tellerinin doğal nemini kaybetmesi kırılmalara, saçın parlaklığını kaybetmesine ve kurumasına neden olabilir. Saçlarınızdaki doğal nemin kaybolmasındaki en büyük neden ise bilinçsiz saç kurutma işlemidir. Doğru fön makinası, tarak ve uzaklık ile saçlarınıza zarar vermeden kurutabilirsiniz.

  Doğru Saç Kurutma Yöntemleri

  Saçlarınızı kurutmadan önce ısıya karşı koruma özelliği olan serumları kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

  Hızlı ısı veren saç kurutma makinaları saça uzun süre işlem uygulamanızı engeller. Kuaför tipi saç kurutma makinalarını tercih edin.

  İyon özellikli saç kurutma makinaları saçın kabarmasını ve kuru durmasını engeller. Nem dengesinin korunmasını sağlar.

  Saç kurutma makinası kadar önemli olan diğer konu ise tarak ve fırça seçimidir. Çok sert ve saç tellerini çizen fırçaları kullanmayın. Saçlarınıza sonrasında işlem uygulamayıp kuruturken şekil veriyorsanız kaliteli bir tarak edinmelisiniz. Uç kısımları yumuşak olan fırça ve tarakları tercih edin.

  Saçlarınızı kuruturken makinanın saçınızdan en az 20 cm uzakta olmasına özen gösterin. Isı Doğrudan saç tellerinize zarar vermemiş olur.

  Saçı kurutup şekil verdikten sonra 5 dakika saçınız tamamen soğuyana kadar saçınıza dokunmayın.

  Saçı kuruttuktan sonra kabarmasını engellemek için yatıştırıcı serum kullanabilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!