Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Saçtan kolay temizlenen doğal yağlar

sactan_yag_cikarma.jpg
Saçınıza doğal bakım maskesi olarak uyguladığınız bitkisel yağların temizlenmesi zor olabilir. Saçtan kolay temizlenen doğal yağlar nelerdir? Uzun...
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
 1. Editor
  Doğal yağların saç bakımı konusunda etkili olduğunu biliyoruz. İçerdikleri yoğun özler ile saçınıza özel hazırladığınız maskelerin uzun süre saçınızda kaldıktan sonra temizlenmesi zor olabilir. Hangi doğal yağlar saçtan çabuk çıkar ve saçtan yağı akıtmak için saç nasıl yıkanmalıdır?

  Kolay Temizlenen Saç Yağları

  Doğal yağlar sabit ve taşıyıcı olarak ikiye ayrılır. Saç bakımınızda taşıyıcı yağlara ağırlık vermelisiniz. Sabit yağları az miktarda kullanmalısınız. Badem yağı, susam yağı, jojoba yağı, zeytin yağı uygun olacaktır. Saç maskesi hazırlarken birkaç damla sabit yağ ve iki katı kadar taşıyıcı yağ kullanabilirsiniz.

  Saçtan Bakım Yağı Nasıl Çıkarılır?


  Saçınıza bakım uyguladıktan sonra duşa girdiğinizde ılık su ile saçınızdaki yağı hafifçe akıtın. Çok fazla su ile saçınızdaki yağı akıtmaya çalışmayın. Saçınızı şampuanlayın. Şampuanlama sürenizi uzun tutun. Saç derinize masaj yapın. Duş sonrası saç kremini sadece saç uçlarınıza uygulayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!