Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sağlıklı ve Dengeli Kilo Vermek

saglikli_ve_dengeli_kilo_vermek.jpg
Hızlı kilo kayıpları yerine yağ yakarak ve kas kaybına uğramadan kilo vermek ister misiniz? Sağlıklı ve dengeli kilo vermek için yapmanız...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Kilo vermek kişileri psikolojik olarak yoran bir süreç olabilir. Tatlıdan ve sevilen yemeklerden uzak kalmak çoğu zaman zor olur. Onun yerine istediniz yemekleri tüketerek yavaş ama etkili bir şekilde kilo vermek ister misiniz? Yağ yakmanızı sağlayacak o önerilerimiz.

  Tabakları Küçültün

  Daha az kalori almak için daha küçük tabakları tercih edin. Gözünüz doyacağı için kendinizi diyette hissetmeyeceksiniz.

  Bitki Çayının Gücü

  Metabolizmanızın hızlanması için meta çayı, beyaz çay, yeşil çay gibi çayları tüketin. Günde 2 fincandan fazla tüketmemeye özen gösterin.

  Ekmek

  Ekmeği tamamen beslenmenizden çıkarmak sizin için zor olabilir. Onun yerine sadece sabah kahvaltılarında tüketmeye çalışın.

  Abur Cuburu Çıkarmak

  Paketlenmiş gıdalar yüksek oranda koruyucular içerir. Onun yerine meyve ve sebze tüketmeyi alışkanlık haline getirin. Abur cuburdan tamamen vazgeçme süresinin 21 gün olduğu ve vücudun bu süreden sonra daha sağlıklı olacağına yönelik araştırmalar var.

  Daha Hareketli Bir Yaşam

  Spor yapma alışkanlığı kazanabilmeniz önemlidir. Bunun için zamanınız yoksa yapmanız gereken gün içindeki hareketinizi arttırmak olmalıdır. 1 saatten fazla aynı pozisyonda kalmamaya özen gösterin.

  Ne Kadar Su İçiyorsunuz

  Su içmek metabolizmanızın hızlanması, organların sağlıklı çalışması ve yağ yakmanıza yardımcı olur. Günde en az 2 lt su içmeye özen gösterin.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!