Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Şekeri Bıraktığınızda Aynı Tadı Veren Gıdalar

seker_yerine.png
İşlenmiş şeker içeren ürünlerin insan vücudu için zararlı olduğunu biliyoruz. Şekeri bıraktığınızda aynı tadı veren gıdalar nelerdir? Bu besinler...
Etiketler:
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Yüksek ve kalitesiz işlenmiş gıda karbonhidratları insan vücuduna ciddi zararlar verebilir. Yüksek glisemik indeksi ile kan şekerinde ani dalgalanmalara neden olabilir. Bu şekerleri tükettiğinizde kısa sürede tekrar acıkırsınız. Tatlı krizleri yaşayabilirsiniz. Karaciğerde tahribata neden olur. Sağlıklı ve doğal içerikli şeker tüketebilirsiniz.

  Hindistan Cevizi

  Hindistan cevizinin birçok faydasının yanı sıra doğal şeker içeriği de yüksektir. Tatlı krizlerinin önüne geçmenizi sağlar.

  Agave Şurubu

  Yüksek kalori içerir ancak az miktarı bile tatlı krizlerini engellemenize yardımcı olacaktır. İçerisinde potasyum, demir ve kalsiyum barındırır.

  Pekmez

  B grubu vitaminlerinden zengin olan pekmezin yapay şeker içermemesine dikkat edin. Az miktarda tüketmelisiniz.

  Akağaç Şurubu

  Düşük kalori içerir. Kanser ve diyabet gibi hastalıklar ile mücadele eder. Doğal tadı ile tatlı isteğinizi azaltabilirsiniz.

  Dut Şurubu

  Dut pekmezi ya da dut şurubunda birçok vitamin bulunur. Günlük olarak 1 kaşık tüketmek tatlı isteğinizin giderilmesine yardımcı olur.

  Makaleyi Paylaş

  DeryaOnDiet bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!