Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sigara külü ile saç boyasını çıkarmak

sigara_kulu_sac_boyasi_cikarma.jpg
Saçlarınızı boyadıktan sonra ense ve saç çevresinde boya kalıntıları oluşabilir. Sigara külü ile saç boyası çıkarmak ve vazelin, karbonat gibi...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Saç boyaları suya ve birçok deterjana dayanıklı kimyasal ürünlerdir. Evde saçlarınızı boyadığınızda saç çevresine yapışan ve vücut ısısı ile daha kalıcı bir hale gelen boyalardan kurtulmanızı sağlayacak malzeme ve karışımları sıraladık.

  sigara_kulu_ile_sac_boyasi_cikartma.jpg

  Sigara Külü İle Saç Boyası Çıkarmak

  Birkaç çorba kaşığı sigar külünü su ile karıştırın. Çok sulu olmadan kremsi bir kıvam alınca saç boyası bulaşan bölgeye sürün ve pamuklu bir bez ile ovun.

  Karbonat İle Saç Boyası Çıkarmak

  Karbonat güçlü bir temizleyici maddedir. Leke çıkarmak için kullanılan karbonatı biraz zeytin yağı ile karıştırıp boya bulaşan bölgeyi silebilirsiniz.

  Hassas Ciltler İçin Vazelin Yöntemi


  Cildiniz hassas ise farklı bir yöntem kullanmanız gerekebilir. Hassas ciltler için vazelin kullanılması cildin tahriş olmasını engelleyecektir. Vazelini biraz pamuğun üzerine sürün ve henüz yeni oluşmuş olan boya lekesini ovarak çıkarabilirsiniz.

  Sirke Yöntemi

  Saf ve cilde zarar vermeyecek doğal sirke ile saç boyasından kurtulabilirsiniz. Pamuğun üzerine sirke damlatın ve boyaları ovarak çıkarın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!