Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sigaranın Zararları Azaltan Meyve ve Sebzeler

sigara_zararlarını_etkilerini_azaltma.png
Sigara içinde birçok sağlığa zararlı madde bulunduran bağımlılık yapıcı bir maddededir. Sigara içiyorsanız sigaranın zararlarını azaltan meyve ve...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Sigara içinde birçok sağlığa zararlı madde bulunduran bağımlılık yapıcı bir maddededir. Sigara içiyorsanız sigaranın zararlarını azaltan meyve ve sebzeler ile güçlü kimyasal maddelerin etkisinden daha kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  Sigaranın vücutta kalıcı hasarlara ve hayati risk taşıyan hastalıklara neden olan en kısa süre içinde bağımlığından kurtulmanız gereken bir üründür. Sigara kullanıyor ya da sigarayı bırakmaya çalışıyorsanız sigaranın zararlı etkilerinden arınmak için düzenli olarak tüketmeniz gereken besinleri sıraladık.

  Sigaranın Zararlı Etkilerini Azaltan Besinler

  Portakal


  İyi bir C vitamini kaynağı olan portakal sigara sonrasında tahribata uğramış olan hücrelerin onarılmasına yardımcı olur.

  Yeşil Yapraklı Sebzeler

  Ispanak, maydanoz, roka, tere gibi sebzeler antioksidan bakımından zengindir. Sigara tükettiğiniz dönemde oluşan kansızlık ve vitamin eksikliğine iyi gelir.

  Elma

  Sigaranın en çok zarar verdiği organ olan akciğerlerde yoğun bir hasar meydana gelir. Koah hastalığının engellemesi için günde bir elma tüketmeye özen göstermelisiniz.

  Domates

  Güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Birçok kanser türü ile mücadele eder. Düzenli olarak taze domates tüketmeye özen göstermelisiniz.

  Kivi

  C vitamini açısından zengin olan kivi portakal gibi sigaranın zararlı etkilerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sigara tüketimine bağlı oluşan cilt kırışıklıklarının azaltılmasını sağlar.

  sigara_zararlarini_azaltan.jpg

  Havuç

  Vücuttaki zararlı molekülleri etkisiz hale getirebilen beta karoten açısından zengindir. Günde bir havuç ya da bir bardak havuç suyu tüketebilirsiniz. Akciğer kanserine karşı koruma özelliği vardır.

  Bu besinler sigaranın zararlarının azaltılmasında etkidir ancak yeterli gelmez. Sigarayı en kısa sürede bırakabilmek için uzman yardımı almak için geç kalmayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. praying angel
  aahh şu sigarayı hiç içmeseler keşkeee :KK43: