Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Şişmiş Göz Kapaklarına Ne İyi Gelir? Pratik Çözümler

goz_kapaklarin_sismesine_ne_iyi_gelir_dogal_careler.jpg
Göz altlarındaki morluklar ve koyu renkli görünümü nedeni, kan damarlarıyla alakalıdır. Sabah sıcak buhar uygulaması yapmak, şiş göz kapaklarının...
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Alt göz kapağı ya da üst göz kapağının şişmesi durumu, şişmiş gözler olarak nitelendirilir. Genellikle alt göz kapağı şiştiğinde, gözlerin yapı ve görünümü farklılaşmaktadır. Kişinin uykusuz kaldığı ya da çok fazla uyuduğu için göz kapaklarının şiştiği düşünülür.

  Gözlerin şişme nedeni, uyku problemleri, alerjen durumlar veya hava değişikliği gibi nedenlerle, aşırı yorgunlukla bağlantılı olabilir.

  [​IMG]
  Şişmiş Göz Kapakları
  Şişmiş Göz Kapaklarına Pratik Çözümler
  Göz altlarındaki morluklar ve koyu renkli görünümü nedeni, kan damarlarıyla alakalıdır. Sabah sıcak buhar uygulaması yapmak, şiş göz kapaklarının hızla düzelmesine yarayabilmektedir.

  Salatalık kompresi uygulamak, soğuk su ile yıkamak göz kapaklarındaki şişliklerin hızla inmesine olanak sunar. Uzun süreli ekrana bakmak, bilgisayar başında uzun süre çalışmak, uzun süre kitap okumak, cep telefonlarına uzun süre bakmak, gözleri yoran ve göz kapaklarının uyku esnasında şişmesine neden olan faktörlerdir.

  Sabit bir ekrana uzun süre bakıldığında, göz kırpmak dışında gözler fazla çalıştırılmaz. Uykuda rüya esnasında bile hareket halinde olan gözler, ekrana bakarken hareketsiz kaldığı için şişer. Gözün yorulması, hareketsizlikle alakalıdır. Zira sadece ekranlar değil kitap okumakta hemen hemen aynı etkiyi bırakır.

  • Uykusuz kalmamaya özen gösterin
  • ışıksız ortamda uyuyun
  • Uyumadan önce tuzlu gıdalar tüketmeyin
  • Yüzünüzü daima ılık suyla, şiştiği zaman soğuk suyla yıkayın
  • Yastığınızın yüksek olmasına özen gösterin
  Demir eksikliği, göz kapaklarının şişmesine neden olur. Dolayısıyla demir bakımından zengin beslenme alışkanlıkları edinin.

  [​IMG]
  Şişmiş Göz Kapakları
  Göz Şişkinliği Nasıl Giderilir? Tıklayın !

  Göz Altı Morlukları 13 Adımda Nasıl Geçer? Tıklayın !

  Göz Çevresi Bakımı Hakkında Herşey Tıklayın !

  Göz Altındaki Morluklara Doğal Çareler Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. nalanficici
  hemen deniyorum
 2. bettygirl06
  çeyrek limon da iyi gelir diye biliyorum ben göz altlarına gözünüze değmeyecek şekilde koyacaksınız
   nalanficici bunu beğendi.