Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sivilce Kızarıklığını Hemen Geçiren Yöntemler

sivilce_kizarikligini_geciren_dogal_yontem.jpg
Akne ve sivilcelerin etrafında oluşan kırmızı görüntüden kurtulabilmek için evde uygulabileceğiniz önerilerimiz var. Sivilce kızarıklığını hemen...
Yazar Puanı:
3.75/5,
  1. Editor
    Akne ve sivilcelerin etrafında oluşan kırmızı görüntüden kurtulabilmek için evde uygulabileceğiniz önerilerimiz var. Sivilce kızarıklığını hemen geçiren yöntemler nelerdir? Bast ve doğal yöntemler ile bir günde sivilce kızarıklığını yok edebilirsiniz.

Sivilceler enfeksiyonlardan kaynaklanır ve etrafında kırmızı bir görüntü oluşur. Bu kırmızılığı makyaj ile kapatmak zor olabilir. Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ile cilt renginizin eşitlenmesini sağlayabilirsiniz.

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer.jpg

Akne Kırmızılığını ve İzlerini Geçiren Yöntemler

Bal

Antibakteriyel özelliklere sahip bal gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Sivilcelerin üzerindeki kızarıklığın hafifletilmesine yardımcı olur. Sivilcenin üzerine biraz bal sürün ve 10 dakika bekletin.

Sirke

Doğrudan sirke kullanmak yerine su ile inceltilmiş sirke akneli cildin tahriş olmasını engeller. Pamuk ile aknenin üzerine uygulayın ve 5 dakika kalmasını sağlayın.

Aspirin

Birkaç aspirini ezin ve su ile macun kıvamına getirin. Aspirinin içindeki asitler sivilcenin tedavi edilmesini ve kızarıklığının geçmesini sağlar. 15 dakika boyunca sivilcenin üzerinde bırakın. Ovmadan su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Limon

Sirke gibi antibakteriyel özelliği ve doğal asit içeriği bulunan limonu biraz su ile karıştırın. Pamuk ile aknelerin üzerine uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk su ile temizleyebilirsiniz.

Buz Tedavisi

Sivilcelerinizin üzerine buz küplerini uygulayın ve eriyene kadar bekleyin. Kan akışını düzenleyeceği için cildin daha parlak görünmesini sağlar. Sivilcelerin kızarıklığını geçici bir süreliğine yok eder.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Nesssess
    Sivilce lekelerini gidermek için önerileriniz var mı kızlar :KK43:(
      eceben bunu beğendi.
    1. eceben
      Cildiye doktoruna git derim bende de vardi doktor bi krem verdi adini su an hatirlayamiyorum uzerinden epey gecti . Kullandiktan sonra sivilce izlerim gecti. Cilt sonucta kulaktan dolma seyler yapma.
      Nesssess bunu beğendi.
  2. dileknk69
    sevgili arkadaşlar benim de sivilcelerim ve yüzümde bir sürü kırmızılıklar vardı çok yol denedim kalıcı sonuç alınamıyor ne yazık ki. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle Dr. Ayfer Aydın'ı buldum bana peeling ve lazer tedavisi uyguladı. Sonrasında da kullanacağım kremler verdi. Sivilcelerim o kadar kötüydü ki Roacutane dışında hiç bişey yüzünü iyi etmez diyorlardı.. Dr Ayfer hn tedavisnden sonra cildim harika oldu.. Daha önce hiç sivilcem yokmuş gibi yüzüm pırıl pırıl oldu. Hayatımda ilk defa fondöten sürmeden dışarıya çıkabiliyorum. Hepinize tavsiye ederim
  3. mervemelek11
    kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz kırışıklık giderici krem var mı arkadaşlar
      ebruli-123 bunu beğendi.
    1. ebruli-123
      Ben eczane urunleri kullanmaya özen gosteriyorum ama kirisikliga faydali mi orasi tartisilir uzun yillardir kullaniyorum fakat kaz ayaklarim mevcut. Genetik oldugunu dusunuyorum biraz
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.