Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Sivilcelerden kurtulmanızı sağlayan besinler

sivilce_kurutan_besinler.jpg
En yaygın cilt sorunlarından biri olan inatçı sivilce ve aknelerden kurtulabilmek için tüketmeniz gereken besinler var. Sivilcelerden kurtulmanızı...
Yazar Puanı:
3.75/5,
  1. Editor
    En yaygın cilt sorunlarından biri olan inatçı sivilce ve aknelerden kurtulabilmek için tüketmeniz gereken besinler var. Sivilcelerden kurtulmanızı sağlayan besinler ile cildinizin daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Sivilce kurutan gıdaları sıraladık.

Sivilcelerden kurtulmanızı sağlayan besinler

Cildinizde ortaya çıkan sivilceleri yok edebilmek için uyguladığınız yüzeysel bakımlar yeterli olmaz. Beslenme düzeninizde de değişiklikler yapmanız cildinizin rahatlamasına ve hormonlarınızın düzene girmesine yardımcı olabilir. Sivilcelerden kesin olarak kurtulabilmek için ise doktorunuzun önerdiği tedavileri eksiksiz uygulamayı unutmayın.
    sivilce_kurutan_gidalar.jpg
    Sivilceleri Yok Eden Besinler

Balık,

Esmer pirinç,

Fındık,

Badem,

Portakal,

Tam tahıllı gıdalar,

Bakliyatlar,

Ispanak,

Maydanoz,

Keten tohumu,

Limon,

Greyfurt,

Havuç,

Domates,

Elma,

Yoğurt,

Sarımsak

Tatlı patates,

Bu besinlere günlük beslenmenizde yer verebilirsiniz. Cildinizin sağlıklı olması ve toksinlerin atılmasına yardımcı olabilmek için yeterli miktarda su tüketmeye özen gösterin. Yüksek karbonhidrat içeren besinlerden uzak durun. Lif içeren gıdalara beslenme düzeninizde ağırlık verin.

Çay ve kafein içeren gıdalardan uzak durun. Cips ve kızartma gibi yüksek yağ içeren besinleri tüketmemeye dikkat edin.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Miss Moreni
    arkadaşlar besinler elbette ki cilt sağlığı için önemli ama bunu şöyle düşünün: kalp hastası birinin sigara içmeye devam etmemesi hastalığını nasıl ki sona erdirmiyorsa, muhakkak tedai gerekiyorsa sivilce olayı da aynı. Acnelyse diye bir krem var duymuş olabilirsiniz. senelerdir yüzüme bir tek dışkı sürmediğim ve dışkı yemediğim kaldı af edersiniz. Hiçbir sonuç alamadım. Bu kremi bir buçuk senedir kullanıyorum. Sivilce durumum normal insanlardaki gibi ayda bir bir iki tane çıkma durumuna terfi etti sonunda. deneyin. Reçetesiz satılıyor. 27 tl güncel fiyatı. Roaccuttane hapının sürülebilir versiyonu. Birkaç ay içinde mucize yaşamazsanız buradayım bekliyorum.
  2. mugellas
    Sivilceye direk temas halinde bal,diş macunu,aleo vera ve pudra da iyi geliyor, kurtucu özellikleri var
  3. zeyzey0101
    Fazla domates sivilce yapıyo diye biliyodum benim cildiye doktorum demişti
      tanem_78 bunu beğendi.
    1. tanem_78
      Evet asitli olduğu icin belkide bana da dokunur
      zeyzey0101 bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.