Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sivilcelere kesin çözüm Vicks'in faydaları

vicks_vaporub_sivilce_akne_tedavisi.jpg
Ergenlik döneminin en büyük sorunlarından biri olan akne ve sivilceleri tedavi etmek için yeni bir yöntem var. Sivilcelere kesin çözüm Vicks'in...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
 1. Editor
  Ergenlik döneminin en büyük sorunlarından biri olan akne ve sivilceleri tedavi etmek için yeni bir yöntem var. Sivilcelere kesin çözüm Vicks'in faydaları nelerdir? İçerisinde neler bulunur? Cilt için zararı var mıdır?

  Estetik açıdan sorun oluşturan akneler her yaş grubu için büyük bir sorun oluşturur. Bu soruna şimdiye kadar birçok tedavi uygulamış ve başarısız olmuş olabilirsiniz ancak Vicks ile ilgili bilgileri öğrendiğinizde akneleriniz için tekrar denemek isteyebilirsiniz.

  vicks_sivilce_tedavisi.jpg

  Sivilce Neden Oluşur?

  Sivilceler hormonal nedenlerden artan sebum yağ tabakasının kıl kökleri ve gözenekleri tıkaması ile oluşur. Oluşan sivilcelerdeki bakteriler etrafa yayılmaya başladığında sivilcelerde artış görülür. Cildin iyi temizlenmemesi ya da hormonal dengesizlikler düzene girmediğinde sivilceler kaçınılmaz bir son haline gelir.

  Son dönemde Vicks ile akne tedavisi kullanılan etkili yöntemler arasına girdi. Forum sitelerinde etkili sonuçlar aldığını söyleyen birçok insan var. Peki Vicks'in içerisindeki hangi etken maddeler sivilcelerin azaltılmasına yardımcı olur?

  camphor_oksuruk.jpg

  Camphor


  Camphor, topikal olarak ve aromaterapide kullanılan öksürük tedavisinde güçlü etkiye sahip kokulu beyaz mumsu bir maddedir. Cilt tahrişlerinden ve mantar enfeksiyonlarından kurtulmak için cilde doğrudan uygulanır. Açık yara olan cilde kesinlikle uygulanmaması gerekir.

  okaliptus_bronsit_tedavisi.jpg

  Okaliptus

  Bronşiti tedavi etmek için ve doğal ilaçlarda antibakteriyel bir madde olarak sıklıkla kullanılır, bu nedenle akne tedavisinde bunun nasıl etkili bir madde olarak kullanılır.

  mentol_cilt.jpg

  Menthol

  Sıklıkla kullanılan mentol, naneden türetilen, ağrıyı hafifleten, antienflamatuar ve yatıştırıcı özelliklere sahip olduğu düşünülen bir maddedir.

  sedir_yapragi.jpg

  Sedir Yaprağı Yağı

  Bu uçucu yağ sıklıkla kızarıklık ve akne tedavisinde kullanılır. Akne oluşumuna neden olan doğal cilt yağının (sebum) üretimini düzenlediği düşünülmektedir. Sedir yaprağı yağı toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

  Küçük Hindistan Cevizi Yağı

  Akneli görünümün azaltılması cildin akne sürecinde aldığı hasarların onarılmasına kullanılır. Etkili bir yöntem olan küçük hindistan cevizinin antibakteriyel özelliği de bulunur.

  petrol_jolesi_sivilce_tedavisi.jpg

  Petrol Jölesi

  Vazelin olarak sıkça kullanılan petrol jölesi cilt için birçok faydalı yağın birleşmesi ile oluşur. Cilde bakım yapar. Sivilce sonrasında yapısı bozulmuş ve nem dengesini kaybetmiş cildin onarılmasını sağlar.

  thymol.jpg

  Thymol


  Antiseptik özellikleri ile sivilcelerdeki kızarıklığın giderilmesine yardımcı olur.

  terebentin_yagi_cilt_bakimi.jpg

  Terebentin Yağı

  Büyük ve iltihaplı sivilcelerdeki şiddetli ağrıların azaltılmasını sağlar. Cildi rahatlatır.

  Vicks Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Cildinizde açık yara varsa kullanmayın. Bu dokuların hasar görmesine neden olabilir.

  Ağız ve göz çevrenizden uzak tutun. İnce yapılı olan ağız ve gözleri tahriş eder.

  Yüzünüzde çok sivilce varsa tamamına vicks uygulamayın. Bu etkili bir yöntem olmayacaktır. Yoğun kokusu gözlerinizde tahrişe neden olur.

  Önemli Bilgi

  Vicks'in uzun süreli kullanımı ciltte tahrişe ve toksin birikmesine neden olabileceği için önerilmez. İlk olarak doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Hassas ve çabuk kızaran cilde sahipseniz vicks kullanımı önerilmez.

  Vicks Nasıl Kullanılmalıdır?


  Pamuklu çubuğun uç kısmına biraz vicks sürün ve sivilcelerinizin üzerine uygulayın. Kesinlikle fazla ürün kullanmayın. Vicks kullandıktan sonra güneş ışığına çıkmayın.

  Vicks'i dikkatli ve yeterli miktarda uyguladığınızda cildinizdeki sivilcelerin etkisini azaltabilirsiniz.

  Cildinizde ilk defa vicks kullanıyorsanız dikkatli olmanız gerekir. Alerjik belirtilere neden olabilir.

  kaynak: https://www.healthambition.com/vicks-vapor-rub-acne-help/

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. zeynpir
  ACNEGEN i kesinlikle öneririm arkadaşlar bu tip rahatsızlıkları olanlar için
 2. praying angel
  ilk defa duydum gerçekten çok ilginçmiş denemek lazım .