Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sonbahar ve kış aylarında doğan bebekler için ihtiyaç listesi

kis_sonbahar_dogan_bebek_ihtiyac_listesi.jpg
Kışın doğan bebeklerin üşümemesi için neler giydirilmesi gerekir? Yeni doğan bebek için sağlıklı bebek kıyafetleri nedir? Sonbahar ve kış...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Kışın doğan bebeklerin üşümemesi için neler giydirilmesi gerekir? Yeni doğan bebek için sağlıklı bebek kıyafetleri nedir? Sonbahar ve kış aylarında doğan bebekler için ihtiyaç listesi hazırladık. Hastaneye giderken bebek çantasına bu malzemeleri de ekleyebilirsiniz.

  Sonbahar ve kış aylarında doğan bebekler için ihtiyaç listesi

  Yeni doğan bebekleri için uygun alışveriş yapan ailelerin dikkat etmesi gereken konulardan biri de bebeğin dünyaya geldiği mevsimdir. Sıcak ve bunaltıcı yaz günleri ve soğuk ve hastalanmasına neden olabilecek giysi seçimlerine özen gösterilmesi gerekir. Battaniye ya da tulum gibi eşyalar almak isteyen aileler için kış aylarına özel doğum alışveriş listesi hazırladık.

  bebek_ihtiyac_listesi.jpg

  Güz ve Kış Bebekleri İçin Kıyafet Seçimi

  Kalın ve ince battaniye,

  Hastane çıkış seti,

  Ayaklı pijama takımı,

  Atlet,

  Eldiven ve şapkalar,

  İç zıbın,

  Yünlü patikler,

  Kadife tulum takımı,

  Uzun kollu ve yarım kolluk giysiler,

  Süveter,

  Yünlü ve penye hırka,

  Yelek,

  İnce ve kalın havlular,

  Dışarıya çıkarken kullanmak için kalın battaniyeler

  Bebeğin kış aylarında üşümesini engellemek için oda sıcaklığının yüksek olması gerekir ancak terlemesini de engellemelisiniz. Aileler oda sıcaklığını sabit tutabilmek için odanın havalandırmasına özen göstermez. Bebeğin bulunduğu odanın düzenli olarak havalandırılması gerekir. Bu süre içerisinde bebeği başka bir odaya alabilirsiniz.

  Terlemeyi engellemek için üzerini sık sık değiştirin ve bebeği düzenli olarak yıkayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!