Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Stres atmanın en kolay yolları

masaj.jpg
İş ya da okul hayatının stresini atabilmek için evde yapabileceğiniz basit uygulamaları hazırladık. Stres atmanın en kolay yolları nelerdir? Akşam...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  İş ya da okul hayatının stresini atabilmek için evde yapabileceğiniz basit uygulamaları hazırladık. Stres atmanın en kolay yolları nelerdir? Akşam rahat uyumanızı sağlayacak ve kendinizi yenilenmiş hissedeceğiniz küçük yöntemleri sizin için sıraladık.

  Stres atmanın en kolay yolları


  Stres modern dünyada günlük hayatın bir parçası haline geldi. Sabah uyandığınızda başlayan işe yetişme çabası, iş yorgunluğu, biriken ev işleri küçük ancak stres yaşamanıza neden olan detaylar oluyor. Hayatın yoğun temposu içinde kendinizi dinlemek için akşamları uygulayabileceğiniz zihinsel ve fiziksel olarak rahatlatan yöntemleri sıraladık.

  sicak_suyla_stres_atin.jpg

  Sıcak Banyo

  Kaslarınızın gevşemesini ve rahatlamanızı sağlayacak sıcak banyo günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olabilir. Küvetinizin içini doldurun ve sevdiğini aromalı doğal yağları ekleyin. Bu banyodan sonra kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

  mum_yakmak.jpg

  Mum Yakın


  Hoş kokulu mumlar sizin zihinsel olarak rahatlamanızı sağlayabilir. Karanlık bir odada sadece kendiniz olun ve zihninizi dinlenmeye alın.

  mum_yakmak.jpg

  Masaj Yapın

  Öğreneceğiniz basit masaj teknikleri ile gerginleşen kaslarınızı açabilirsiniz. Uzun bir gün ardından yapılan hafif bir masaj uykuya dalmanızı kolaylaştırır. Aromalı doğal yağları burada da kullanabilirsiniz.

  Meditasyon Öğrenin

  Yoga yapmak sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak rahatlamanızı da sağlar. Basit yoga tekniklerini öğrendiğinizde akşam 20 dakikanızı yogaya ayırabilirsiniz.

  muzik_dinlemek.jpg

  Sevdiğiniz Müziği Açın


  Zihinsel olarak dinlemenizi sağlayacak ve enerjinizi yükseltebilecek müzikler dinleyin. Birkaç dakika sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!