Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sürekli Sütyen Kullanmanın Göğüslere Zararları

surekli_sutyen_kullanmak.jpg
Sütyen kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Sürekli sütyen kullanmanın göğüslere zararları hakkında öğrenmeniz gerekenler...
Yazar Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Her kadın için uygun sütyen farklı olacaktır. Göğüs yapısı, göğüs büyüklüğü ve kilo gibi etkenlere bağlı olarak doğru sütyende değişkenlik gösterir. Sizin için doğru kumaş ve modelde olmayan sütyenler ise ağrı yapabilir. Göğüslerinizin erken sarkmasına neden olabilir.

  Sütyen Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  surekli_sutyen_kullanmak.jpg


  Uzun Süreli Sütyen Kullanımı

  Kalıp şeklinde olan sütyenler kasların zayıflamasına neden olabilir. Zayıflayan kaslar göğüslerde erken yaşta sarkmalara yol açar. Anatomik olarak göğüsler ince elastik deriyle kaplıdır. Sürekli sutyen kullanırsanız meme bağları gerektiği gibi çalışmadığından o bölgede hafif rahatsızlık hissedebilirsiniz.

  sutyen_kist_olusumu.jpg

  Kist Oluşumuna Neden Olabilir

  Kalitesiz ve cildin hava almasını engelleyen sütyenleri tercih etmeyin. Araştırmalar, sütyen ile benign fibrokistik topaklar arasında bir bağlantı olduğunu göstermiştir. Fibrokistik teşhisi konmuş kadınların yaklaşık % 90'ında, sütyen takmayı bıraktıklarında iyileşme görülmüştür.

  sutyen_askisi_omuz_agrisi.jpg

  Sütyen Askıları Omuz Ağrısına Neden Olabilir


  Gergin ve ince bantlı askılar özellikle büyük göğüslü kadınlar için sakıncalıdır. Omuzlarda ağrılara neden olabilir. Göğüs boyutlarınıza uygun modeller tercih etmelisiniz. Gerek olmadığında sütyen kullanmayın.

  sutyen_masaj.jpg

  Hareket Halinde Olmak Doğal Masaj Etkisi Yaratır

  Sütyen kullanmadığınızda heraket ettiğinizde aslında göğüs kaslarınıza masaj etkisi yapmış olursunuz. Gergin durumlarda sütyenlerinizi çıkardığınızda kendinizi rahatlamış hissedersiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!