Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sürekli üşümek hangi hastalıkların habercisidir?

surekli_usumek.jpg
Çok soğuk havalarda üşümek normaldir ancak bazı insanlar devamlı üşürler. Yaz ve kış ayları fark etmeden sürekli üşümek hangi hastalıkların...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Üşümek vücudun yeterli ısıyı sağlayamaması sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Vücuttaki bazı değişikliklerde üşümeye neden olabilir. Vücut değerlerinde eksiklikler ya da bazı değerlerin yüksek olması titreme olarak gelişen üşümelere neden olabilir.

  Sürekli Üşüme Neden Olur?

  Hipoglisemi

  Kan şekerindeki dengesizlikler aniden titremelere ve üşümelere neden olabilir. Ciddi bir sağlık sorunu olan hipoglisemiye karşı önlem alınmazsa hastalar birkaç yıl içinde diyabet olabiliyor.

  Anemi

  Kadınlardaki üşümelerde en sık karşılaşılan nedendir. Adet döneminde artan demir eksikliğine bağlı olarak üşüme görülebilir. Dengesiz beslenme ve yanlış diyetlerde kansızlığa neden olabilir. Doktoruna danışmalısınız. Beslenme düzenini de demir içeren gıdalara ağırlık verebilirsiniz.

  Sinir Sistemi Rahatsızlıkları

  Sinir hücrelerinin tahrip olmasına bağlı olarak hücrelerde his kaybı oluşabilir. Hareket bozuklukları, kas problemleri üşüme sorununa yol açabilir.

  Tiroit Düzensizliği

  Tiroit bezlerinin dengesiz çalışması metabolizmanın yavaşlaması, üşüme, kilo kontrolünde sorunlar, saç dökülmesi gibi sorunlara neden olabilir. Önlem alınması gereken bir rahatsızlıktır.

  Kalp Rahatsızlıkları

  Kalp yetmezliği ve damar tıkanıklığı gibi vücutta kan dolaşımının sağlıklı olmaması üşümeye neden olabilir. Özellikle bacak ve kollarda üşüme görülebilir.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Frida Kahloo
  Bende hep üşürüm özellikle elim ayağım ve burnum