Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Topuk dikeni için ceviz suyu tüketin

topuk_dikeni_ceviz_suyu.jpg
Şiddetli ağrı ve acıya neden olan topuk dikeni için ceviz suyu tüketin. Sağlık açısından faydalı olan ceviz suyunu yeni alternatif tedavi yöntemi...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Topuk dikeni, duruş bozukluğu, uzun süre ayakta kalma, fazla kilo gibi nedenlere bağlı olarak oluşabilir. En önemli belirtisi sabah yataktan kalktığınızda ayağın üzerine basmakta zorlanma ve ayağın iç kısmında oluşan şiddetli ağrıdır. Topuğun iç kısmında kalsiyum birikmesi sonucu oluşan sağlık sorunudur. Tedavisi uzun sürebilir. Masaj ve egzersiz ile topuk dikeni sorununun önüne geçilebilir.

    Ceviz suyu üzerine yapılan araştırmalarda bu mucize bitkinin suyunun topuk dikenine iyi geldiği görülmüştür. Düzenli olarak ceviz suyu tüketmek topuk dikeninin azalmasına yardımcı olur. Ağrı ve acı hissini hafifletir. Günde bir fincan ceviz suyu tüketerek topuk dikeninden kurtulabilirsiniz.

    Topuk dikeniniz şiddetli ağrı ve ayağınızın üzerine basamayacağınız hale geldiyse mutlaka doktora başvurmalısınız. İlaç ve masaj teknikleri ile genellikle şikayetler ortadan kalkar. Sık olmamak ile birlikte ilerlemiş şikayetlerin tedavisinde cerrahi işlem uygulanabilir.

    Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!