Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak

Topuklu Ayakkabı Giymek İsteyenlere Öneriler

topuklu-ayakkabi-giymek-isteyenlere-oneriler.jpg
  1. BenNese
    Biz kadınlar topuklu ayakkabı giymeye bayılıyoruz ama bir de o ağrıları olmasa değil mi?

Topuklu ayakkabı bir kadında şıklığın ve zarafetin buluştuğu güzel bir aksesuar. Dışarıdan bakıldığında sizi son derece estetik gösterebilen başka bir parça düşünemiyoruz. Tüm bunlar güzel de topuklu ayakkabıların ağrı sorunu olduğu gerçeğini değiştirmez.

İşte sizi topuklu ayakkabıların ağrısından kurtaracak olan püf noktaları bulduk. Bu pratik bilgilerle istediğiniz ayakkabıyı giyebilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Topuklu Ayakkabı Gitmek İsteyenlere Öneriler

Biliyoruz her ne kadar ince topuklu ayakkabı hoş dursa da tüm gün ayakta beklemeye karşın kalın topuklu ayakkabı daha iyi bir seçim olur. Kalın topuklu ayakkabılar üzerinde rahat ve dengeli yürümenizi sağlayacağından ağrı oluşumuna zemin hazırlamaz.

Gün boyu topuklu ayakkabılarla duracaksanız buna en iyi çözüm ayak pedi kullanmak. Hem ince topuklu ayakkabı giyeceksiniz hem de ayaklarınızın ağrısını en aza indireceksiniz. Ayak pedi kullanacağınız ayakkabı biraz geni yapılı olsun. Çünkü kullandığınız ayak pedi ayakkabınızı biraz sıkıştıracak doğal olarak ayağınız rahatsız olabilir.

Pahalı ve kaliteli bir ayakkabıya bütçeniz olmayabilir ama topuklu ayakkabıda o bütçeyi bizce ayırın. Ucuza aldığınız kalitesiz topuklu ayakkabılar ayaklarınızın normalden fazla ağrımasına ve yıpranmasına neden olur.

Öncelikle ayaklarınız hangi ayakkabının içinde rahat ediyor onu belirleyin. Alacağınız her ayakkabıyı bu özellikte seçin. Ayak yapınıza göre açık burunlu, ince topuklu tarzlarından hangisinin içinde rahat ediyorsanız o modelleri seçin.

Topuklu ayakkabı giydiğiniz zamanlar ayaklarınızı 5 dakika dinlendirin. Dinlendirirken özellikle ayaklarınızı yüksek tutmaya çalışın. Bu yöntemle uzun süre topuklu ayakkabılarla ayakta durabilirsiniz.

Topuklu ayakkabılarla uzun süre ayakta ağrısız durabilmek için sizin önerileriniz neler?

Makaleyi Paylaş

Mune bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. benaytimucin
    kızlar, internetten ayakkabı almayı düşünüyorum. www.shoestime.com.tr den alıcam ama emin olamıyorum. daha önce oradan alışveriş yapan var mı? topuklu ayakkabı alıcam ben de ama güvenemedim. bilen var mı acaba?
  2. MakaraKukara
    Bir düğünde 5 dk bir ayakkabıyı çıkardığımı düşünüyorum.. Kötü bir görüntü.. :KK47:
    Daha parlak fikirlere açığız.. :KK50:
    Mesela gizli platform gibi..:KK56:
  3. Bitterlokumu
    Ben topuklu giydigimde dik durmaya bir maken gibi yuremeye ugrasiyom yoksa normal ayakkabi gibi yuruyunce cok komik oluyor en azincak duruş guzel duruyor normlade rahat olamasamda karşidan beni gorenler hic o sekil anlamiyor :-)
  4. Mune
    Rahat ve düz ayakkabıları tercih eden biri olarak topuklu ayakkabı giyerken duyulan ağrı için bir önerim yok ama mecbur kalıp topuklu ayakkabı giymek zorunda kalırsam penguen gibi yürümemi engelleyen bir öneriniz varsa iyi olur :)
      cataspatas bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.