Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Türk Kahvesi Kilo Verdirir Mi?

turk_kahvesi_kilo_Verdirir_mi.jpg
Kilo vermek isteyenlerin sık başvurduğu bir yöntem olan Türk kahvesi kilo verdirir mi? Hızlı zayıflamak ve yağ yakmak için Türk kahvesi içmek...
Yazar Puanı:
4/5,
  1. Editor
    Geleneksel kültürümüzde yer alan Türk kahvesinin sağlık için birçok faydası olduğu biliniyor. Kalın bağırsak kanserinden koruması, siroz riskini azaltması, kolesterolü düşürmesi ve kemik erimesini engellemesi bu yararları arasında yer alır. Son dönemde kilo vermek isteyenlerin başvurduğu bir yöntem olan Türk kahvesi gerçekten kilo verdiriyor mu?

    Türk kahvesi şekersiz tüketildiğinde kalori içermez. Metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Türk kahvesi ile kilo veren kişileri başarıya ulaştıran asıl faydası ise iştah kesme ve daha fazla yemek yeme isteğinizi azaltıyor olmasıdır. Sizde kilo verebilmek için Türk kahvesini denemek istiyorsanız ilk olarak günlük aldığınız kalori miktarını azaltmalısınız. Günde 2 fincandan fazla Türk kahvesi içmemelisiniz. Kalp hastaları için çarpıntıya neden olabilir. Türk kahvesini sade olarak yanında şeker, lokum ve çikolata olmadan içmelisiniz.

    Yemeklerden ortalama 1 saat önce tükettiğinizde yemeklerde fazla yemenizi engelleyebilirsiniz. Yanında mutlaka büyük bir bardak su için. İçerisinde bir ince dilim elma eklediğiniz su kahvenin acı tadını sevmeyenler için iyi bir alternatif olacaktır.

    Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!