Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Üniversiteli kızlara özel makyaj adımları

makyaj_onerisi.jpg
Üniversitedeki kızlar için sabah hızlı bir şekilde yapabileceğiniz makyaj önerileri hazırladık. Üniversiteli kızlara özel makyaj adımları ile...
Yazar Puanı:
4.5/5,
  1. Editor
    Cildinize abartıdan uzak doğal ve şık bir makyaj yapmak ister misiniz? Teniniz ile bütünleşen ve kısa sürede yapabileceğiniz bir makyaj önerisi hazırladık. İşte o makyaj adımları.

1.jpg

İlk adım

BB krem uygulayın. Cilt renginin eşitlenmesine ve doğallığının korunmasını sağlar. Islak bir sünger yardımı ile cildinizde parlaklık sağlayabilirsiniz. BB ya da CC krem kullanmak istemiyorsanız toz pudra kullanabilirsiniz.

2.jpg

İkinci Adım

Canlı bir görünüm için açık pembe, şeftali ve mercan tonlarında allık kullanabilirsiniz. Allık fırçanızın geniş açılı ve tok bir fırça olmasına özen gösterin. Allık cilde taze bir görünüm kazandıracaktır.

3.jpg

Üçüncü Adım

Kaşları vurgulamak yüzünüzün ifadesinde değişiklik yaratmanızı sağlayacaktır. Doğal kaş renginiz ile uyumlu bir kaş kalemi seçmeniz ise bu adımın püf noktası olacaktır.

4.jpg

Dördüncü Adım

Göz çizgilerinizi belirginleştirmek için göz kapaklarınıza kahverengi kalem sürebilirsiniz. Sonrasında bu kalemi uygun bir fırça ile dağıtın. Göz kalemini dağıttığınızda daha yumuşak bir görünüm yakalamış olursunuz.

5.jpg

Beşinci Adım

Gözlerinizde çok parlak ve canlı göz farları kullanmak uygun olmayacaktır. Mat ve yumuşak renkler içeren göz farlarını tercih edebilirsiniz.

6.jpg

Altıncı Adım

Gözlerini küçük ise daha büyük ve sağlıklı görünmesi için beyaz göz kalemi kullanabilirsiniz. Kirpik diplerinize ten rengi göz kalemi de kullanabilirsiniz.

7.jpg

Yedinci Adım

Göz makyajını tamamlandıktan sonra hem üst hem de alt kirpiklerinize maskara uygulayın. Kirpik yapınıza uygun bir maskara seçmeyi unutmayın.

8.jpg

Sekizinci Adım

Ruj seçiminiz günlük makyajda doğal renklerden oluşmalıdır. Dudak renginize en uygun ruju bulmak biraz zaman alabilir. Şeftali ve pembe tonlarını tercih edebilirsiniz.

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.