Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Vajina sağlığı için tüketmeniz gereken besinler

vajina_sagligi_korumak.jpg
Rahim kanseri ve rahim hastalıklarından korunmak için sağlıklı beslenme düzenine geçmeniz gerekir. Vajina sağlığı için tüketmeniz gereken besinler...
Yazar Puanı:
3.5/5,
 1. Editor
  Rahim kanseri ve rahim hastalıklarından korunmak için sağlıklı beslenme düzenine geçmeniz gerekir. Vajina sağlığı için tüketmeniz gereken besinler nelerdir? Üreme sağlığı için bu besinlere sofranızda yer açmalısınız.

  Vajina sağlığınızı korumak için beslenme düzeninizde yer vermeniz gereken besinler vardır. Üreme organlarında oluşabilecek hastalık riskini en aza indirmek için ve doğurganlık sürenizi uzatmak için tüketmeniz gerekenleri sıraladık.

  vajina_sagligi.jpg

  Bektaşi Üzümü

  Bektaşi üzümü birçok hastalığın tedavisinde uzun süredir kullanılan bir bitkidir. Vitamin ve demir açısından zengindir. Menopoz süresini geciktirici etkisi vardır.

  Muz

  Adet sancılarının hafifletilmesine yardımcı olan potasyum açısından zengindir. Adet döneminiz başlamadan birkaç gün önce muz tüketmeye başlayabilirsiniz.

  Nar

  Güçlü bir antioksidan olan nar yumurtalıklarınızın sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir.

  Zencefil

  Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve kansere karşı koruyucu özelliği olan zencefili yemeklerine ekleyerek ya da çay şeklinde tüketebilirsiniz.

  Fesleğen

  Hoş kokusu ve düşük kalori içeren fesleğen üreme sağlığınızın korunmasına yardımcı olur.

  Bamya

  Yapı olarak yumurtalıklara benzeyen bamya adet döneminde eksilen demir, B12 vitamini ve minerallerin vücuda geri alınmasını sağlar.

  Guava Meyvesi

  Sodyum, potasyum ve B6 vitamini açısından zengin olan guava meyvesi üreme organlarının kendisini yenilemesini sağlar.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Minnoskafa