Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Vajinal kuruluk için doğal çözümler

neem_yapragi_vajinal_kuruluk.jpg
Üriner sistem enfeksiyonlarına bağlı olarak ortaya çıkan vajinal kuruluk için doğal çözümler nelerdir? Vajinal kuruluğa ne iyi gelir? Nasıl geçer?
Yazar Puanı:
4.5/5,
 1. Editor
  Vajinada oluşan enfeksiyonlara bağlı olarak yanma ve kuruluk oluşabilir. vajinal kuruluk ile başa çıkabilmek için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Uygulanacak doğru yöntemler ile vajinal kuruluktan kurtulabilirsiniz.
  buz.jpg

  Buz Küpleri

  Enfeksiyonlu vajinanın üzerine buz küpü sürmek ph seviyesinin dengelenmesine yardımcı olabilir. Bu işlemi günde 3 defa uygulayabilirsiniz.

  yesil_cay_vajinal_kuruluk.jpg

  Yeşilçay

  Yeşil çay sadece zayıflama ajanı değil, aynı zamanda anti-inflamatuar antioksidanlar ile doludur. Bu antioksidanlar, iltihabı azaltır. Kuruluk ve ağrıyı sakinleştirir. 1 saat boyunca buzdolabında beklettiğiniz poşetleri vajinaya uygulayabilirsiniz.

  neem_yapragi_vajinal_kuruluk.jpg

  Neem Bitkisinin Yaprağı

  5 ila 6 Neem yaprağını yarım bardak suyun içerisinde bekletin. Sabah öğütücüden geçirin ve pamuk ile vajinaya uygulayın. Bu yöntem bakterileri yok etmenize yardımcı olur.

  borik_asit_vajinal_bitkisel_cozum.jpg

  Borik Asit ve Kelt Tuzu


  Borik asit ve kelt tuzu anti-mantar olan inanılmaz doğal antiseptik ajandırlar. Kelt tuzunu ezin ve biraz borik asitle karıştırın. Küvetinizi su ile doldurun ve bu karışımı ekleyin. 20 dakika sıcak su içinde bekleyin.

  zerdecal_gul_suyu.jpg

  Zerdeçal ve Gül Suyu

  Bu iki malzemeyi karıştırdığınızda mantar ve bakteriler ile mücadele eden bir macun hazırlamış olursunuz. Cildinize uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile temizleyin.

  papatya_bal_vajinal_kuruluk_dogal_cozum.jpg

  Bal ve Papatya

  Bu iki üründe doğal olarak anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Ezilmiş kuru papatya ve baldan oluşturulmuş macunu cildinize uygulayın ve 20 dakika sonra yıkayın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!