Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Vajinal mantara iyi gelen gıdalar

vajinal_mantara_iyi_gelen_gidalar.jpg
Kaşıntı, yanma ve acı oluşturan vajinal mantara iyi gelen gıdalar ile vücudunuzu daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. İlaç ve doğal yöntemler ile...
Yazar Puanı:
4/5,
Kullanıcı Puanı:
3/5,
 1. Editor
  Vajinal mantar, birçok kadının hayatının bir döneminde yaşadığı bir sağlık sorunudur. Cinsel yolla bulaşabilen bu mantar cinsel açıdan aktif olmayan kadınlarda da gözlenebilir. Obezite, şeker hastalığı, stres, hormonel dengesizlikler, uyku eksiliği gibi nedenlere bağlı olarak vajinal mantar gelişebilir. Vajinal mantarın tedavisinde ilaç ve doğal yöntemler kullanılabilir. Bunun dışında bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yönelik besinler ile beslenmeniz gerekir.

  Vajinal mantarın tedavisinde sarımsak ve soğan ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. C vitamini açısından zengin besinlerde bağışıklık sisteminizin güçlenmesini destekleyecektir. Taze meyve ve sebze içeren gıdalar ile beslendiğinizde vücuttaki mantar ve virüsler ile mücadele etmeniz daha kolay olacaktır. Yoğurt ve probiyotik açısından güçlü olan kefir tüketebilirsiniz. Kepekli tahıllar ile günlük ihtiyacınız olan lif oranını almayı ihmal etmeyin. Kan şekerinizi dengede tutabilmek için ara öğün tüketebilirsiniz.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. harmonie
  Merhaba bu konuda yeni uyguladığım ve %90 başarıya ulaştığım yöntem Arifoğlundan aldığım aynısefa yağı. Bir gün inanılmaz kaşıntı vardı aynısefa yağını ayak mantarı için almıştım. Çaresiz kaldım ve aynısafa yağını vajinama uyguladım. Mucize oldu kaşıntı yok oldu. Ve en güzeli akıntı da kayboldu. Şimdi hafif kaşıntı olduğunda uyguluyorum. Oh mis. Çekmeyin acısını ben kaşıntıdan kanatıyordum tansiyonum düşüyordu.
  Tavsiye ediyorum.
 2. GizN
  Bu konuda genital bölgeye lazer tedavisini şiddetle öneriyorum. Ben bu sorunu yaklaşık 20 yıl yaşadım, Lazer epilasyon sonrası sorun tamamen ortadan kalktı.