Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Vücudunuzdaki Ağrılar Hangi Hastalıkların Habercisi

safra_kesesi.jpg
Gün içerisinde bazen aniden ortaya çıkan bazen ise günlerce devam eden bölgesel ağrılar oluşabilir. Vücudunuzdaki ağrılar hangi hastalıkların...
Yazar Puanı:
4.75/5,
 1. Editor
  Sabah uyandığınızda ya da gün içerisinde oluşan yada günlerce devam ağrılarınız olabilir. Nedenini bilmediğiniz bu ağrıların hangi bölgede oluştuğuna dikkat etmeniz gerekiyor.

  kalp.jpg

  Kalp

  Kalp rahatsızlığınız varsa, göğüste sol kola, omuz bıçağına ve boynun bir bölümüne yayılabilen ağrı hissedebilirsiniz. Diğer ağrı türlerinden farklı olarak, kalp ağrısı hareket veya nefes hareketleri ile bağlantılı değildir.

  bobrek.jpg

  Böbrek

  Böbrek ağrısı bazen basit sırt ağrısı ile karıştırılabilir. Aradaki fark genellikle böbrek ağrısı kaburgaların altında daha derinde iken kas ağrısı genellikle daha az hissedilir. Böbrek ağrısı bacaklara gidebilir.

  ince_bagirsak.jpg

  İnce Bağırsak

  İnce bağırsak problemleri genellikle göbek bölgesinde ağrıya neden olur. Ağrı devam ederse, bükülme veya yürürken rahatsızlık duyarsanız, bir doktora gimeyi ihmal etmeyin. Ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

  kalin_bagirsak.jpg

  Kalın Bağırsak

  Kalın bağırsak problemleri genelde alt batında, sağ tarafa yakın ağrılara neden olur. Düzenli kabızlık da karakteristik bir özelliğidir.

  akciger.jpg

  Akciğer

  Öksürük ve solunum zorluğu da akciğer sorunlarının semptomlarıdır. Akciğerde donuk bir ağrı hissedebilirsiniz.

  apandis.jpg

  Apandis

  Apandis ağrısı karın sağ alt bölgesinde bulunur, ancak ağrı, midenin tamamını veya ayrı bölümlerini etkileyebilir. Ağrı da sağ uyluğunuza gidebilir. Belirtileri ise mide bulantısı, kusma, ateş ve kabızlık veya ishaldir.

  mide.jpg

  Mide


  Gastrik problemler, kaburgaların üstündeki orta karın bölgesinde ağrıya neden olmakta ve sırtın aynı seviyesinde görülebilir. Mide ağrıları kalp ağrısı ile karıştırılabilir.

  safra_kesesi.jpg

  Safra kesesi ve karaciğer

  Safra kesesi ve karaciğer sorunları karın sağ üst bölgesinde ağrıya neden olabilir. Sırtta ağrılara yol açar. Karaciğer sorunları ağızda ekşi tadı ve sarılık gibi çeşitli semptomlarla kendisini gösterir.

  Pankreas.jpg

  Pankreas

  Pankreas problemleri üst karın bölgesinin orta kısmında ağrılara neden olur. Mide ağrılarına yol açar.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!