Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Wabi-Sabi Stili Dekorasyon Önerileri

wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (11).jpg
Wabi Sabi nedir? Wabi Sabi dekorasyon stili nasıl olur ? Sizlere Wabi Sabi stilinden ilham alıcağınız bir kaç görsel ve bilgi vereceğiniz.
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Wabi Sabi nedir? Wabi Sabi dekorasyon stili nasıl olur ? Sizlere Wabi Sabi stilinden ilham alıcağınız bir kaç görsel ve bilgi vereceğiniz.

  Wabi Sabi Nedir ?

  Wabi sözcüğü Japonca' da, sade bir zarafet ve ruhani bir var oluş anlamına gelir. Sabi ise, kaçınılmaz değişimin sonucu ortaya çıkan kusurların güzelliği demektir. Bu iki sözcük bir araya geldiğinde, kusurlu ve alışılmadık bir güzellik tanımlar.

  Wabi Sabi Dekorasyonu Nedir ?

  Wabi-Sabi dekorasyonun temeli bir uzak doğu felsefedir. Kişilerin doğaya dönüş ile insanlığın özünü bularak daha huzurlu olmasını amaçlar. Bu dekorasyonda evler tamamen doğal malzemeler, doğal renkler kullanılır.

  Wabi Sabi Dekorasyonunda Püf Noktalar !
  • Wabi Sabi dekorasyon stilinde plastiğe yer verilmez eğer kullanıcaksanız mümkünce az olsun. Genelde ahşap, cam , mermer , metal , seramik malzemeler kullanılır. Doğallıkdan yana olmalısınız :)
  • Renk olarak Nötr ve gri tonları genelde kullanılır.
  • Duvar yüzeylerinde doğal taş olabilir.
  • Yer yüzeyleri tıpkı duvarlarda olduğu gibi doğal taş, cilasız ahşap parke olabilir.
  • Aksesuar olarak atalarınızdan kalmış hatıraları kullanabilirsiniz. Sandalye , kütük sehpa çocukluğunuzdan kalmış bir eşya...
  Wabi Sabi Dekorasyon Örnekleri

  wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (1).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (2).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (3).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (4).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (5).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (6).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (7).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (8).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (9).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (10).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (11).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (12).jpg wabi-sabi-stili-dekorasyon-ornekleri (13).jpg

  Wabi - Sabi Ev Dekorasyonu Nedir? Tıklayın !

  Makaleyi Paylaş

  aysehnf ve BBMiracle bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. kartanesi8892
  Tam olarak benim evimi anlatmışş:süslü::nazar:
 2. boneym
  Begendiğim ama bir türlü evimde bu tarzı yakalayamadığım dogrudur :KK50:
 3. aysehnf
  Harika görünüyor :super: