Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
  1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yağlı cildi rahatlatan ayva çekirdeği maskesi

ayva_cekirdegi_cilt_maskesi.jpg
Yağlı ve sivilceli cildinizin arındırılmasını sağlayan ve fazla yağı yok eden doğal maske tarifi hazırladık. Yağlı cildi rahatlatan ayva çekirdeği...
Yazar Puanı:
3.75/5,
  1. Editor
    Yağlı ve sivilceli cildinizin arındırılmasını sağlayan ve fazla yağı yok eden doğal maske tarifi hazırladık. Yağlı cildi rahatlatan ayva çekirdeği maskesi ile cildinizin aydınlık ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Yağlı cilt tipine sahip kişilerin yaşadığı en büyük problemlerden biri de ciltlerinde ağırlık hissetmeleridir. Yağlı görünümden rahatsız olan kişiler için doğal içerikli bir maske önerimiz var.

Ayva çekirdeği antioksidan bakımından zengin ve ciltteki fazla yağı emen özelliklere sahip doğal bir üründür. Doğal maskelerin içinde toz hali ile ya da jel kıvamına getirilerek kullanılır. Düzenli kullanımında ciltteki akne ve sivilceleri azaltır. Yenileyici özellikleri ile ciltteki izlerin yok edilmesini sağlar ve onarıcı etki gösterir.

ayva_cekirdegi_maskesi.jpg

Yağlı Cilde İyi Gelen Ayva Çekirdeği Maskesi

1 yemek kaşığı ayva çekirdeği tozu

1 yumurta akı

Hazırlanışı

Kurutulmuş ayva çekirdeklerini blender ile toz haline getirin. Bir yumurtanın akı ile karıştırın.

Temiz cildinize akşam saatlerinde uygulayın. 15- 20 dakika bekletin. Soğuk su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Cilt tipinizdeki fazla yağı yok edebilmek için nemlendirici kullanımdan uzak durmayın. Yıkandıktan sonra aniden kuruyan cilt daha fazla sebum tabakası üretecektir. Sebum üretimini kontrol altına alabilmek için su bazlı nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Bu hazırladığımız maske gözeneklerin küçülmesine ve sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır.

Makaleyi Paylaş

arzu_crk bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. dogatay
    paylasim icin tesekkurler:)
  2. arzu_crk
    ben de ayva cekirdeklerini suda bekletiyorum ertesi gun jel kıvaminda oluyor cildime surup biraz bekletiyorum sonra soğuk suyla yıkıyorum gerginlestiriyor.
      arzum123 bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.