Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yağlı Saç Kökü ve Kuru Saç Uçlarına Çareler

yagli_kuru_sac_bakimi.jpg
Hangi saç bakımını uygulaması gerektiğine karar veremeyenlerin şikayeti aynıdır. Yağlı saç kökü ve kuru saç uçlarına çareler ile tüm saçınızın...
Yazar Puanı:
4.25/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Saçlarınızı yıkadıktan sonra dibi çok çabuk yağlanmaya başlarken uçlarını kuru ise bakımı zor saçlara sahipsiniz demektir. Bu saçlar çabuk yıpranır ve kırılgan yapıya sahiptir. Yıkama öncesi ve sonrasında uygulamanız gereken adımlar ile bu dertten kurtulabilirsiniz.

  Yağlı Saç Dibi ve Kuru Saç Uçları

  Saçlarınız için şampuan seçimini normal saçlar için üretilmiş olanlardan kullanın.

  Doğal ve organik şampuanlar saçınızı en uygun ph seviyesine getirmenize yardımcı olabilir.

  Doğal maskeler uyguluyorsanız aynı maskeyi tüm saçınıza uygulamayın. Örneğin yağlı saç kökleri için yumurta beyazı iyi bir alternatiftir ancak kuru saç uçlarının daha fazla kurumasına neden olur.

  Duşta yoğun nemlendirici içeren saç kremlerini kullanın. Sadece uçlarına uygulayın.

  Saçınızı yıkamadan önce badem yağı ve jojoba yağını karıştırarak sadece uç kısımlarına uygulayın. Yarım saat bekletin. Haftada 3 ya da 4 defa uygulayabilirsiniz.

  Saçınızın yapısının bozulmasını engellemek için ılık su ile yıkayın.

  Saç kurutma makinalarını sadece aceleniz varsa kullanmalısınız. Maşa ya da düzleştirici gibi saç uçlarını kurutan işlemlerden uzak durmalısınız.

  Yaz aylarında deniz ve havuza girmeden önce bone kullanmalısınız. Tuzlu su saç uçlarının kurumasına neden olur.

  Düzenli aralıklar ile saçlarınızın uçlarını kestirin.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. praying angel
  aynı benim saç tipim hep de yağlı saçlar için şampuan kullanıyordum. demek ki normal saç tipi için şampuan kullanmam gerekiyor muş bunu öğrendiğim çok iyi oldu. peki önerebileceğiniz bi şampuan markası var mı ?