Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yağlı saça özel bakım önerileri

yagli_saca_ozel_bakim.jpg
Saçların hızlı yağlanması saç yapısı ile alakalı bir durumdur. Peki yağlı saça özel bakım önerileri ile hızlı saç yağlanan saçların önüne...
Yazar Puanı:
3.75/5,
  1. Editor
    Saç yağlanması saç yapısından kaynaklanan bir durumdur. Genetik faktörler bu konuda belirleyicidir. İnce telli ve düz saçlar yağlanmaya meyillidir. Saçınızı yıkadıktan sonra akşama kadar yağlandığını fark ediyorsanız yapmanız gereken özel bakımlar vardır. Bu bakımlar saçların yağlanma süresini geciktirmenize yardımcı olabilir.
    yagli_sac_bakimi.jpg

Yağlı Saç Bakım Önerileri

• Yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş saç derisini rahatlatan ve derinlemesine temizleyen şampuanları seçmelisiniz.

• Saç derinizde şampuan kalıntısı kalmasına izin vermeyin. İyi durulamayı ihmal etmeyin.

• Şampuan sonrası kullanılan bakım ürünlerini mecbur kalmadıkça kullanmayın.

• Saçlarınızı durulamadan önce yarım bardak sirke ve bir şişe suyu karıştırın. Saçınızı bununla durulayın.

• Haftada bir defa badem yağı, hindistan cevizi yağı ve çay ağacı yağından oluşan maske uygulayın. Bu saç derisindeki yağın dengelenmesine yardımcı olacaktır.

• Gün içerisinde elinizi saçınıza götürmeyin. Saç derinizde daha fazla yağ salgılanmasına neden olur.

• Saçınızı yıkamak için vaktiniz olmadığında saçınıza biraz bebek pudrası dökün.

• Saç derisindeki yağlanmayı azaltmak için Bira ile saç bakımı nasıl yapılır? deneyebilirsiniz.

• Kına yağlı saç derisini kurutmaya yardımcı olabilir. Saçınızı kına ile boyayabilirsiniz.

Makaleyi Paylaş

svmacrknt bunu beğendi.

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Tatlidelikizzz
    Kına harici güzel
  2. Melodi Aslan
    Saçlardaki fazla yağı dengelemek ve sebumu kontrol altına almak için kendimde uyguladığım bir kaç yol var.
    1.Yumurta beyazı ve limon ; karıştırın saçınıza sürün fazla yağı alacaktır.
    2.Elma sirkesi ve limon; hem saçınıza vitamin verecek hem de fazla yağları alacaktır.
    Benim asıl uyguladığım ise yarım su bardağı yoğurdu 1-2 çay kaşığı kabartma tozuyla karıştırıyorum. Üzerine 1 adet yumurtanın beyazını ve yarım limon sıkarak ekliyorum. Karıştırıp sürüyorum. 30 dakika kadar beklettikten sonra yıkıyorum. Yalnız çok etkili bir yöntem haftada 2 kez yapın sadece çok yaparsanız çok kurur saçlarınız
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.