Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yağmurlu günler için makyaj önerileri

yagmurlu_gunlerde_makyaj.jpg
Yağmurlu havalarda makyajın bozulmaması için neler yapmalısınız. Yağmurlu günler için makyaj önerileri hazırladık.
Yazar Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Yağmurlu günlerde makyaj yüksek nemin etkisi ile ciltte yapışkan bir görüntü oluşturur. Kullanılan fondöten istediğiniz gibi durmaz, maskara akar ve tüm göz makyajınız bozulmuş olur. Bu durumu engellemek için yağmurlu günlerde makyaj yaparken bilmeniz gerekenler vardır.

  Yağmurlu Günlere Makyaj Önerileri


  Cildinizi koruyacak bir nemlendirme kalkanı oluşturmanız gerekir. Yoğun yapılı nemlendiriciler kullanmayın. Cildi rahatsız etmeyecek su bazlı ürünler tercih edebilirsiniz.

  Makyaj bazı kullanımı yağmurlu günlerde de son derece önem kazanır. Makyajın cildinize sabitlenmesini sağlar. Böylece cildiniz makyajı kusmamış olur.

  Ağır yapılı cilt ürünleri kullanmayın. Cildiniz fondöteni dışarı atmak isteyebilir. Hafif yapılı olan BB ve CC kremleri tercih edebilirsiniz.

  Göz makyajında abartıdan kaçınmanız gerekir. Özellikle dışarı çıkıyorsanız gözünüze gelen yağmur tüm göz makyajınızın bozulmasına neden olabilir.

  Kullandığınız göz makyajı ürünlerinin suya dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

  Kullandığınız pudra ve göz farlarının krem ürünler olmasına dikkat edin. Toz ürünler cildinize yapışır ve hoş olmayan bir görüntü yaratır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!