Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yapılan Diyetin Kalıcı Olması İçin: Kendini Ödüllendirme !

diyette_kendini_odullendirme.jpg
Yapılan diyetin kalıcı olması için kendini ödüllendirmek en avantajlı yöntemlerden bir tanesidir. Uzun süre diyet yapanlar, çikolata ya da fast...
Yazar Puanı:
4.5/5,
  1. Editor
    Diyet yapmak her ne kadar kilo verme sürecini hızlandırsa da istikrar sağlamak son derece zordur. Düzenli ve sürekli diyet yapabilmek adına ise herkesin kendisine uygun bir liste hazırlamasında fayda vardır. Ayda 10 kilo verdiren diyet yerine, sağlıklı bir program oluşturmak dikkat edilecek temel unsurlar arasındadır. Belirli aralıklar ile yavaş ancak sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi, vücut sağlığı açısından da önemlidir. Bir haftada 2 kilo verdiren diyet yerine her zaman sağlıklı listelerden yardım almakta fayda vardır.

İdeal Kilo Belirlemek Önemli
    Diyetin istikrarlı bir şekilde devam etmesi adına ideal kilo belirlemek önemlidir. Bu sayede hırslanarak uzun süre diyet yapmak mümkündür. Diyeti devam ettiremiyorum diyenlerin, ideal kilo belirlemelerinde ve öğün aralıklarını sık tutmalarında fayda vardır.

• Öğünlerin sık olması açıkma hissini azaltır. Bu sayede diyet yapmak daha da kolay hale gelir.
    • Yine aynı şekilde metabolizmayı hızlandıran yiyecekler tüketmek, kilo verme sürecinde kadınların ve erkeklerin motive olmalarına katkı sağlar.
    • Diyeti devam ettirmenin yolları arasında günlük rutinlerden uzak kalmamakta gösterilebilir.
    • Diyet yapıyorum diye sosyal yaşamdan uzaklaşmamakta ve kendini motive edecek besinler tüketmekte fayda vardır.
    Kendini ödüllendirme yöntemi: Yapılan diyetin kalıcı olması için kendini ödüllendirmek en avantajlı yöntemlerden bir tanesidir. Uzun süre diyet yapanlar, çikolata ya da fast food gibi yiyecekler kendilerini ödüllendirdiklerinde motivasyonlarını arttırabilirler. Diyeti yarıda bırakmak yerine her zaman yukarıda belirtilen unsurlara dikkat etmek, sağlık açısından da avantajlıdır.

Diyeti Hemen Bozuyorum , Sürekli Diyet Bozuyorum Diyorsanız ! Tıklayın !

Haftada 2 kilo verdiren diyet için Tıklayın !

Patates diyeti ile 3 günde 5 kilo Tıklayın !

Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
  1. Sultan Aylin Fesli
    Diyeti Bozmak Bizim İradesizliğimizden mi Gerçekten?
    Sizi bir diyet serüveninde yolculuğa çıkaracağım. Bir sabah uyanır bedeninizden şikayet edersiniz, “ Hayır! Artık böyle olmaz. “ dersiniz ve diyete başlarsınız , ilk olarak da hep tükettiğiniz ve kilo almanıza sebep olduğunu düşündüğünüz şeyleri tüketmeyi kesmekten başlarsınız (Şunu söylemeliyim ki en kötü başlangıcı yaptınız, tebrikler doğru yolu bulmak için ne yapmamanız gerektiğini keşfettiniz).
    Hikayeye geri dönelim. Bir anda yemeyi kestiğiniz şeylerle mutlu mesut bir kaç gün geçirdiniz. Ama o da ne?
    Arkadaşlarınızla buluştunuz, hafta sonu geldi, aileniz ile özgürce kaliteli zaman geçirmek istiyorsunuz, evde keyif yapacaksınız ama diyettesiniz…. Ortama uyum sağlayacak ve “diyetinizi “ bozacak-sı-nız….

Peki ya sonra ? Upssss. Suçluluk duygusu , kendinize olan inancınızı kaybetmeniz gibi duygu ve düşünceler kapıda …. Egonuz hiç durur mu , hemen ipleri eline alır ve derki: “Durun, yarın diyete daha da sağlam başlayacağım , daha da sıkı diyet yapacağım asla böyle yemeyeceğim “. Ahhhh bilinçaltı rahat durur mu bundan sonra , o da derki “ madem yarın daha da sıkı başlıyorum , şu diyeti bozduğum şeyi yiyemeyeceğim bir daha , o zaman hazır yiyorken son kez ona sarılayım ve bol bol yiyeyim…. ertesi 3 gün istediğiniz gibi “ iradeli” ilerlediniz ama senaryo başa sardı…. sonuç ne ? Kendini başarısız, yetersiz hisseden bir enkaz…

Bu hikayede kendinizi görüyorsanız , buraya kadar okuyup “ ben işte bu !” Diyorsanız,

Aşağıdaki linke tıklayıp formu doldurup mailinize gelecek davet mailiyle telefonunuza indirip 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanmak üzere diyetin en geleneksel ve Saf halini tecrübe ederek SAFDIET mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Uygulama ilk olarak ios da çıkacağı için , android kullanıcılarına daha sonra ulaşacağız.

Haydi kendiniz için güzel bir başlangıç yapın ve son kez zayıflayın.

https://goo.gl/forms/JapDD8OdvyG172cF2
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.