Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yataktan Çıkmadan Yapacağınız Uyku Egzersizleri

yatak_egzersizleri (1).jpg
Uykuya dalmaktan zorlananlar için yataktan çıkmadan yapacağınız uyku egzersizleri hazırladık. Bu yöntemler ile rahatlamış olacak ve hemen...
Yazar Puanı:
5/5,
Kullanıcı Puanı:
5/5,
 1. Editor
  Kolay uykuya dalabilmek için sinir sisteminizin rahatlamış olması gerekir. Bu sayede gevşeyen vücut daha kolay uyuma evresine geçmiş olur. Bunun için rahatlamanızı sağlayacak egzersizler var.

  yatak_egzersizleri (1).jpg

  Ayaklarınızı Duvara Dayayın

  Bacaklarınızı duvara kaldırın. Belinizin zorlanmaması için belinizin altına yastık alın. Ellerinizi yana doğru koyun. Bu pozisyonda 2 dakika kalın.

  yatak_egzersizleri (2).jpg

  Karın Üstü Pozisyon

  Karnınızın altına bir yastık alın ve ellerinizi arkanızda kilitleyin. Kendinizi geri iterek topuklarınıza ulaşmaya çalışın. 10 defa aynı hareketi tekrar edin.

  yatak_egzersizleri (3).jpg

  Bacaklarınızı Açın

  Bacaklarınız genişçe oturun ve önünüzde bir yastık koyun. Sırtınızı düzeltin ve olabildiğince derin nefes alınız. Ardından, yavaş yavaş nefeslerinizi çekin ve kollarınızı ileri doğru uzatın, yastık üzerine uzanın. Bu hareketi 10 defa tekrar edin.

  yatak_egzersizleri (4).jpg

  Yatarken Bağdaş Kurun

  Bir yastık üzerinde sırt üstü uzan, ayaklarınızı birleştirin ve dizlerinizi yanlara yayın. Bu pozisyonda 3 dakika kalın.

  yatak_egzersizleri (5).jpg

  Yatarken Arkaya Bakın

  Sırt üstü yatarken, dizlerinizi birleştirin ve bükün. Başınızı arkaya alın. Bu pozisyonu sağ ve sol olmak üzere 2 defa yapın ve 1 dakika kalın.

  yatak_egzersizleri (6).jpg

  Tamamen Uzanın


  Yatağın üzerinde düz bir şekilde uzanın. Avuç içlerinizin dışarı bakmalıdır. 3 dakika boyunca bu pozisyonda kalın ve derin nefes alın.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!