Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yaz Dönemi Hamileleri İçin Öneriler

yaz-hamileleri-1.jpg
 1. BenNeseLi
  Hamileliği yaz dönemine gelen anne adayları için dikkat edilmesi gerekenleri derledik!

  Tahmin edebiliyoruz ki yaz aylarında hamilelik süreci kış aylarına göre daha zorlayıcı. Sıcak havalarında etkisiyle halsizlik, uykusuzluk, sıcak basmaları ve alerjik problemler hamileleri zorluyor. Yaz döneminde artan bu şikayetler için hamilelerin dikkat etmesi gerekenler nelermiş birlikte inceleyelim.

  İşte yaz dönemi hamileleri için öneriler:

  · Hamilelik döneminiz yaz aylarına denk geldiyse ilk dikkat etmeniz gerekenler arasında beslenme geliyor. Yaz aylarında yağlı ve tuzlu yiyeceklere çok fazla yüklenmeniz durumunda istenmeyen bakteriler oluşabilir. Bunun dışında az pişmiş ve ya buzdolabında bekletilmeyen yiyeceklerden uzak durmanızda fayda var.
  yaz-hamileleri-1.jpg

  · Hamilelik döneminiz yaz aylarına denk geliyorsa aşırı terlemeden dolayı vücudunuzda oluşan sıvı kaybının önüne geçmek için günlük ortalama 2-3 litre su tüketmenizde fayda var. Bebeğinizin ve kendinizin sağlığı için bol bol sıvı tüketin.

  · Hamilelik döneminizde tatile çıkmak istiyorsanız girdiğiniz denizin ya da havuzun hijyen koşullarına mutlaka önem verin. Çünkü hijyenik olmayan yüzme alanları genital enfeksiyonlara neden olduğundan dolayı su kesesinin erken yırtılmasına ve neticesinde erken doğuma neden olabiliyor.
  yaz-hamileleri-2.jpg

  · Yaz hamilelerinin yüzme alanı kadar güneşe karşı da kendisini koruması gerekir. Güneş ışınlarının en dik geldiği 11:00-15:00 saatleri arasında dışarıda olmamak olunacaksa şapka ve güneş koruyucu sürüp çıkmalarında fayda var.

  · Yaz tatili için şehir dışına gidecekseniz yolculuk saatlerinin her iki saatinde mola vermeniz gerekir. Aksi halde dolaşım sisteminiz bu durumdan olumsuz etkilenebilir.

  Yaz hamileliği yaşıyorsanız sizin sıkıntılarınızın neler olduğunu bilmek isteriz?

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. tikbiyikumran
  Bende 3 aylık hamileyim midem çok bulanıyor doğru dürüst yemek yiyemiyorum acaba ne zaman geçecek
 2. mltmlhn
  inanılmaz halsizlik yapıyor, insan uyumaya uzanmaya doyamıyor. Çalışan bir gebe olmamın da etkisi vardır eminim. Bence de yağlı yiyeceklerden, aşırı karbonhidrat alımından uzak durmalı. Tatlı olarak da dondurma ve aşırı olmamak kaydıyla meyve tüketmeli.
 3. Evremx
  Aşırı bulantidan ne yemek yiyebiliyorum ne su iceliyorum yapabileceğim etkili bi yöntem varmı
  1. Önceki cevapları gör...
  2. Evremx
   Kekik rahim kasilmalarina yol açtığı için dusuge neden olabiliyor
  3. Denas14__
   yahu 1 cay kasigi kadar bile değil.
  4. Denas14__
   Alinti. Baharat için mutfakta kullanılan bitkiler (fesleğen, kekik, vs.) genellikle pişirme veya tad vermede kullanılan küçük miktarları emniyetlidir; fakat çayları için kullanılan büyük miktarları (1- 2 tatlı kaşığı gibi) hamileler kullanmamalıdır.