Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yüz Banyodan Sonra Neden Kurur ve Gerilir?

banyo_Sonrasi_cilt_bakimi.jpg
Yüzünüz duştan ya da yıkadıktan sonra gerilebilir ve rahatsız edici bir his oluşur. Yüz banyodan sonra neden kuru ve gerilir? ile yüzünüzü anında...
Yazar Puanı:
3.75/5,
Kullanıcı Puanı:
4/5,
 1. Editor
  Yüzün yıkanması ile deri yüzeyinde cildin kendi salgıladığı sebum tabakası yok olur. Cildi korumak ve nem dengesini sağlama görevi gören sebum tabakasının tekrar üretilmesi cilt tipine bağlı olarak birkaç saat alabilir. Cildinizde oluşan bu kuruluğu engellemek için yüzünüzü kuruladıktan sonra hemen uygulamanız gereken bakımları sıraladık.

  Yağlı Ciltler İçin

  Cildinizdeki fazla yağın temizlenmiş olması sizi rahatlatabilir ancak cilt kendisini korumak için daha fazla yağ üretecektir.

  Duştan çıktıktan sonra yüzünüzü kurulayın ve su bazlı bir nemlendirici uygulayın.

  banyodan_sonra_yuz_kurumasi.jpg

  Kuru Ciltler İçin

  Kuru olan cildinizin daha kuru bir hale gelmesi sizi rahatsız edebilir ancak cildinize bu nemi hapsetmeniz gerekir.

  Cildinizi hafif bir şekilde kurulamanız yeterlidir. Sonrasında diğer adımlara geçebilirsiniz.

  Duştan sonra iyi bir nemlendirici ya da bakım yağı ile cildinizi nemlendirin. Bakım yağının ölçülü kullanılmaması cildinizde sivilce problemlerine neden olabilir. Kış aylarında yoğun yapılı nemlendiriciler kullanmanız daha faydalı olacaktır.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. seviremseni
  Çok güzel bir bilgi