Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Zeytin Kahvesi Nedir? Nasıl Yapılır?

zeytin_kahvesi_nasil_yapilir.jpg
Ülkemizde yetişen en değerli bitkilerden biri olan zeytinin kahvesi de üretilmeye başlandı. Peki zeytin kahvesi nedir? Nasıl yapılır? Sağlık...
Yazar Puanı:
3.75/5,
 1. Editor
  Zeytin ham ya da işlenmiş hali ile ülkemizde en çok tüketilen besinler arasında yer alır. Düzenli tüketildiğinde sağlık için oldukça faydalıdır. Zeytin yağını hem sağlık hem de güzellik amacıyla binlerce yıldır kullanıldığını biliyoruz. Güçlü bir antioksidan olan zeytin yeni bir üretim şekli ortaya çıktı. Yemeklerde yer verilen zeytin artık kahve olarak da tüketilebilecek.

  zeytin_kahvesi.jpg

  Zeytinden elde edilen kahvenin üretimi, işlenmiş zeytinler çekirdeklerinde ayrılıyor ve düşük ısı ile toz haline getiriliyor bunun sonucunda ortaya zeytin kahvesi pişirilmeye hazır bir hale gelmiş oluyor.

  Zeytin kahvesi sadece lezzet amaçlı üretilmiyor. Sağlık açısından faydalı olan bu kahve aynı zamanda şifa deposu olarak birçok faydası bulunuyor.

  Zeytin kahvesinin pişirilme şekli ise Türk kahvesi ile aynı şekilde yapılıyor. Zeytin kahvesini istediğiniz şekilde tatlandırabilirsiniz.

  Zeytin kahvesi henüz piyasaya sürülmüş değil ancak kısa süre içinde çıkacağı duyuruldu.

  Makaleyi Paylaş

Kullanıcı Yorumları

Yorum yapabilmek için Kayıtlı üye olmalı ve siteye giriş yapmalısınız!
 1. Swan-85
  Iyıymıs...