0,7 AMH İLE TÜP BEBEK MACERAM

Mavili hatun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
1.280
829
Selam kızlar benim hikayem şöyle 3 yıldır korunmuyoruz yaşım 28 bebeğimiz olmadı eşimde ileri sperm değeri oldukça düşük ve benim amh oldukça düşük 2 klomen 1 aşılama olumsuz şimdi tüp bebek denemeye başladık Allah hepimizin yardımcısı olsun çok çok zor süreç bende gün gün buraya yazmaya karar verdim belki başka arkadaşlara bir yardımım dokunur bilgi alışverişi yaparız tecrübeli olanlar bize yaşadıklarını anlatır herşey meleklerimiz için bütün çektiklerimiz kucağımıza aldığımız gün biticek inşallah
7 kasım tüp bebek merkezi görüşmeye gittik adetin ikinci günü gonal f 1050 mg iğneyle başladık 375 le bismillah dedik
11 kasımda kontroldü 8 yumurtam oluşmuş AMH ye göre sayı iyi dedi doktorum fakat biri fazla büyümüş diğerleri geride kaldığı için iğneler 450 mg doza çıktı bide çatlamaması için başka iğneye başlamam söylendi
12 kasımda bu iğneyi sabah yaptım şişlik kaşıntı ve yanma oldu yan etkili bi iğne Ama herşeye değer
Bu kadar günde karnım şişti iğne yerleri acımaya başladı bile inşallah bunların karşılığını hepimiz alırız

SiriNe__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
325
134
Allah pozitif sonuçlarla yüzünüzü güldürsün inşallah :) sıkıntı etmeyin Allah nasip ettiyse olur benim de amh 0.39 du. sadece 2 yum. toplandı ve 2 side 5.güne kaliteli bi şekilde geldi şimdi biri 13.haftada :) diğeri donduruldu. aslında tedavi süreci çokta zor bir süreç değil sadece bu iğneler-ilaçlar insanı biraz onlar geriyor.hakkınız da hayırlısı olsun :dua:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-05-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

cibicibicibi

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
342
507
Selam kızlar benim hikayem şöyle 3 yıldır korunmuyoruz yaşım 28 bebeğimiz olmadı eşimde ileri sperm değeri oldukça düşük ve benim amh oldukça düşük 2 klomen 1 aşılama olumsuz şimdi tüp bebek denemeye başladık Allah hepimizin yardımcısı olsun çok çok zor süreç bende gün gün buraya yazmaya karar verdim belki başka arkadaşlara bir yardımım dokunur bilgi alışverişi yaparız tecrübeli olanlar bize yaşadıklarını anlatır herşey meleklerimiz için bütün çektiklerimiz kucağımıza aldığımız gün biticek inşallah
7 kasım tüp bebek merkezi görüşmeye gittik adetin ikinci günü gonal f 1050 mg iğneyle başladık 375 le bismillah dedik
11 kasımda kontroldü 8 yumurtam oluşmuş AMH ye göre sayı iyi dedi doktorum fakat biri fazla büyümüş diğerleri geride kaldığı için iğneler 450 mg doza çıktı bide çatlamaması için başka iğneye başlamam söylendi
12 kasımda bu iğneyi sabah yaptım şişlik kaşıntı ve yanma oldu yan etkili bi iğne Ama herşeye değer
Bu kadar günde karnım şişti iğne yerleri acımaya başladı bile inşallah bunların karşılığını hepimiz alırız
Yalnız 8 foliküle 0.7 amh olmaz. Başka bir yerde daha test yaptırmanı şiddetle tavsiye ederim.

Mavili hatun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
1.280
829
Allah pozitif sonuçlarla yüzünüzü güldürsün inşallah :) sıkıntı etmeyin Allah nasip ettiyse olur benim de amh 0.39 du. sadece 2 yum. toplandı ve 2 side 5.güne kaliteli bi şekilde geldi şimdi biri 13.haftada :) diğeri donduruldu. aslında tedavi süreci çokta zor bir süreç değil sadece bu iğneler-ilaçlar insanı biraz onlar geriyor.hakkınız da hayırlısı olsun :dua:
Oh maşallah ne güzel umut benim için Allah kucağına almayı nasip etsin yaptığın yedinin bişey var moydı kaliteli olması için

cibicibicibi

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
342
507
Daha yüksek midir aslında 9 ay önce yaptırmıştım ondada 0,65 çıkmıştı yine aynı yerde tekrarladım
Yani olabilir ama ilaçla 8 folikül diyorsanız bilmiyorum. Bence siz kafaya pek takmayın diyorum çünkü 8 folikül gelişiyorsa baya iyi bir rakam. Hele bir de hepsi iyi kaliteyse siizn düşünmeniz gerekmez bile. Çünkü siz bence doğal yolla bile hamile kalırsınız.

Mavili hatun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
1.280
829
Yani olabilir ama ilaçla 8 folikül diyorsanız bilmiyorum. Bence siz kafaya pek takmayın diyorum çünkü 8 folikül gelişiyorsa baya iyi bir rakam. Hele bir de hepsi iyi kaliteyse siizn düşünmeniz gerekmez bile. Çünkü siz bence doğal yolla bile hamile kalırsınız.
Teşekkür ederim valla içimi rahatlattınız :) inşallah hepsi kaliteli olur eşimdede sıkıntı var o nedenden kaynaklı olmamış olabilir morfoloji çok düşük sizin durumunuz nedir

Mavili hatun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
1.280
829
İleri hareket yüzde 4 çıktı en az 12 olmalıymış bunuda bu tüp bebek denemesinde öğrendik ama yapacak pek bişey yok dendi vitamin kullanıyor hiç çocuğunuz var mı

cuucuuk

Denizlere çıkar sokaklar❤️🙏🏼
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2013
800
414
Yalnız 8 foliküle 0.7 amh olmaz. Başka bir yerde daha test yaptırmanı şiddetle tavsiye ederim.
Benim de 0.3 7 tane Toplandı daha önce de 6 ve 5 sadece bir kez 2 toplanmıştı onda da çatlamamışlardı .amh ı iki yerde 0.3 olarak ölçtürdüm doğru yani hatta bir yıl oldu daha da düşmüştür şimdi.

Yukarı Alt