0 yaş kreşler

eylulum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağustos 2007
Mesajlar
898
Emoji Skoru
7
ya arkdaşlar kızım 4 aylık ben işe başlayıncaya kadar 5 aylık olacak.kreşmi bakıcımı karar veremedim. bakıcı var bitane ama kendi evimde bakarım diyo evlerimiz arasında 1 sokak var ama hersabah eşyalarını taşı götür akşam al getir çok zor olacak sanırım. Kreşlerin servisi varmış diye duydum. YA kısacası kreşler ve bakıcılarla ilgili bilgi ve tecrübesi olan varmı aramızda. Varsa ve yazarlarsa çok sevinirim. Kıyaslama yapmak istiyorum ve artık bi karar vermek zorundayım.
 

arzuco

Biri Beni Durdursun Canım
Pro Üye
Katılım
21 Temmuz 2008
Mesajlar
2.320
Emoji Skoru
14
kreş için çok küçük bence. Özel ilgilenilmek ister. Kreşte onca çocuk arasında kaybolur gider yavrucak. Gecende bi arkadaş yazmıştı çocuğu kreşten morluklarla gelmiş kolları ısırık içindeymiş Bana kalsa iyi bir bakıcı daha iyi. Ama özellikle senin evinde baksın kardakışta çocuk sabah akşam dışarı çıkamaz. Hem bakıcıya ne kadarda güvensen evine kamerada taktırman lazım. Her meslekte iyisi kötüsü vardır ama bebekler bizim canımız Ne demek kendi evimde bakarım para alacak sonuçta..
 

yaseemin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ocak 2007
Mesajlar
1.461
Emoji Skoru
3
Yaş
41
eylülcüm sanırım çorludaydın değilmi? ben ilk oğlumu 10 aylıkkken baktırdım bakıcı eve geldi 2 yıl baktı kendi çocuğu gibi sevdi bizde onu sevdik anahtarla sabah kapıyı açar girerdi akşam ben gelince de evine giderdi.şimdi sen bakıcı evine çocuğu taşıcan çocuk ek gıdaya başlayınca onlarıda alıp götürmen lazım yani meyvesi yumurtası vs bunları bakıcı almak zorunda değil evinde belki olur belki olmaz...kreşler hakkında pek bi bilgim yok açıkcası...şimdiki oğlumuda bakıcıya bırakıcam diğer bakıcım başka iş buldu 4 aylıkken bırakıcam bende ama yine eve gelmesini istedim...sana tavsiyem evine gelsin mutlaka ama mutlaka tanıyan birileri olsun yabancı olmasın.
 

papatya58

AŞKSIN SEN.........
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Haziran 2008
Mesajlar
132
Emoji Skoru
0
Yaş
33
Canim benim ben 6 yaş anasinifi öğretmeniyim ..ancak küçük yaş gruplardada bi kaç kez bulunma firsati buldum..arzu arkadaşimin dediği gibi kreş için çok küçük özel ilgi gerekli .siniflar çok kalabalik olabiliyor.o yaştaki çocuğun yanlizca özbakima ihtiyaci vardir vede eğer güvenilir ise bakiciya ver derim gerekirse önden 1 haftalik giyeceğini yiyeceğini vs. Verirsin sadece bebği birakmak kalir.kreşte kesinlikle ilgileniyorlar ama birebir gibi olmaz illaki bunuda onlardan beklemek olmaz...
 

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Haziran 2007
Mesajlar
1.721
Emoji Skoru
12
birebir ilgiye ihtiyacı olur.henüz küçük.ben de oğlumu komşuma bırakcam.dibimde olduğu için eşya götürme sorunum da yok.eğer bakıcı güvenilirse ve çok uzak değilse ben bakıcı derim.kreş uygun gibi gelmedi.
 

esr2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Haziran 2008
Mesajlar
81
Emoji Skoru
0
Bence de bakıcıya ver.Sağlık açısından da düşünürsek kreşte soğukalgınlığı,grip v.s.bulaşma olasılığı çok yüksek.
 

demircool

Popüler Üye
Pro Üye
Katılım
6 Haziran 2008
Mesajlar
4.413
Emoji Skoru
19
a.s.kızlar isterseniz bebeğinize ben bakiyim.inanın cok seviyorum bebekleri :emir_bebek:
 

avenerica

ikinci kuşum geliyor...
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Ağustos 2006
Mesajlar
1.947
Emoji Skoru
710
canım izmir de olsan hemen bir tane yapardım
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 59 gün kaldı.

Sonraki üç gün içinde bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Bu ay daha önceden yaşamış olduğunuz sırt ağrısı gibi bir çok aynı belirtiyi yaşayabilirsiniz. Siz ve bebeğiniz genişledikçe, sırtınız için yük denegelemek giderek zorlaşacaktır. Bebeğiniz daha hızlı kilo almaya başlıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

eylulum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağustos 2007
Mesajlar
898
Emoji Skoru
7
tüm söledikleriniz ne kadar da doğru. insan yalnız olunca bu kadar ayrıntılı düşünemiyor açıkçası. Boşuna dememişler "Akıl akıldan üstündür" diye. Sağolun arkadaşlar.
 
Yukarı Alt