• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

10 Maddede şal kullanmanın incelikleri

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
174.013
276.913
10-maddede-sal-kullanmanin-incelikleri-1-size-3.jpg


Gardırobunuzdan çok mu sıkıldınız? Son zamanlarda aynı renkleri giymek artık pek de keyif vermiyor olabilir. Malum, mevsim kış olunca renk ve model seçenekleri de azalıyor gibi hissedebilirsiniz. Neyse ki hayatımızda sonbahar ve kışın büyük kurtarıcısı şal diye bir gerçek var! Hem uygun fiyatlı, hem de bol renk alternatifiyle eski giysilerinize bambaşka bir ruh katmak elinizde.sal_1.jpg
sal_2.jpg


Şal ve onun daha küçük ve ince olan eşarplar, günlük hayatımızda eğlenceli bir aksesuar. Bu küçük kurtarıcıyı alıp boynunuza şöyle bir dolamadan önce durun! Onları saçlarınızda da türlü hilelerle kullanmanız mümkün. Mesela, atkuyruğu yaptığınız saçlarınızı bir tokayla tutturup, eşarbı aşağı doğru bırakabilirsiniz. Veya saçlarınızı enseden örüp, üçüncü örgü parçasını eşarbınız yapabilirsiniz.


sal_3.jpg


Eşarbınızı tıpkı bluzunuzun bir parçası gibi kullanmanız da mümkün. Saçlarınızı açın ve fotoğrafta gördüğünüz gibi, eşarbın önünü dökümlü olarak bırakın.

sal_4.jpg


Eşarp ve şalların en eğlenceli tarafı, gün içinde bile şekillerini değiştirme şansı… Eşarbın her iki ucunu sarkıtıp, ortasına denk getireceğiniz bir düğüm de oldukça şık ve havalı duracaktır.

sal_5.jpg


Şalı yalnız boynunuza dolamayı düşünmeyin demiştik ya… İşte bu model de, hafif bir rüzgarda kulaklarınızı korumaya yarayacak. Tıpkı 50’lerin kadınları gibi, başınıza şöyle bir dolayacağınız renkli bir eşarp, sizi gizemli ve son derece feminen gösterecek. Tıpkı Tiffany’de Kahvaltı’nın yıldızı Audrey Hepburn gibi…

sal_6.jpgKim demiş tek bir eşarpla yetinin diye! İki farklı şalın ucunu ensenizden bağlayıp, aşağı doğru sarkıtın. Şimdi de göğüs altınıza gelen kısımdan bir düğüm daha atın. İşte oldu! İnanın, arkadaşlarınız “biz bunu daha önce nasıl düşünemedik” diye size gıpta edecekler.

sal_7.jpg


Eşarbınızı inceltip pantolonunuzun kemer bölümünden geçirmek de iyi fikir! (Böylece yemeği fazla kaçırırsanız da dert değil!)

sal_8.jpg


Eşarptan bolero olmayacağını kim söylemiş? Eşarbı eğer fotoğrafta gördüğünüz gibi sırtınıza giyer ve kol yaparsanız, yarasa kola benzer bir bluz da elde etmiş olursunuz. Kesinlikle ilham verici!

sal_9.jpg


Çocuksu ve seksi bir görüntünün sırrı eşarpta! Saçlarınız o gün şekle girmiyor mu? Dert değil, çünkü eşarbınız var… Eşarbı topuzunuzdan dolayın ve büyük bir kurdele şeklinde bağlayın. İşte oldu… Kuaföre gitmekten kurtuldunuz!

sal_10.jpg


En klasik yöntemi sona sakladık. Özellikle düz renk giysilerin üstünde boyna doladığınız renkli bir şal güvende hissettirmiyor mu? Grace Kelly’ye bakın. Bir eşarbın kadında yarattığı zerafet tartışılmaz.Kaynak:everyday
 

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
174.013
276.913
blake_lively.jpg


Blake Lively, geniş bir şalı deri ceketle kombinlemiş.
 

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
174.013
276.913
jessica_alba.jpg


Jessica Alba, şal kullanmayı çok seven ünlülerden.
 

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
174.013
276.913
audrey_hepburn.jpg


Audrey Hepburn, başına şöyle bir doladığı eşarbıyla son derece feminen görünüyor
 

Nevreste

Nirvana
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
174.013
276.913
grace_kelly.jpg


Grace Kelly, boynuna doladığı şalla ne kadar da asil görünüyor…
 
Yukarı Alt