• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

100 puanlık soru

Astoria

#EvdeKal #Geçecek
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
15.587
48.089
Hoca soruları begenirse 100 puan vericekmiş:işsiz:
Hmm anladım yaratıcı sorular istiyor yani. Biraz kendinizi sorgulayıcı sorular sormanız hoşuna gidebilir. Ben 1-2 örnek vereyim gerisini siz getirirsiniz. Mesela genel olarak insanlara güvenmekte zorlanıyorsanız atıyorum "Neden benim için insanlara güvenmek bu kadar zor?" sorusunu cevaplayabilirsiniz. Zorlandığınız başka bir şey de olabilir. İkinci söyleyeceğim bir kitapta geçen soruydu kendimizi sorgulamamız için çok hoşuma gitmişti. Tam hatırlamıyorum ama "Hayatımda atacağım hangi küçük adımlarla büyük değişiklikler yapabilirim?" gibi bir şeydi. Cevap olarak da atıyorum: "İşime her gün otobüsle giderdim şimdi yürümeye başladım, böylece yürüme alışkanlığı kazandım, tempolu yürüyerek sporumu da yapmış oldum, eskisi kadar nefesim tıkanmıyor" falan gibi şeyler olabilir.
 

ozy72

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2017
65
57
 1. Bugün hayatından ne eksilse yaşamının anlamsız olduğunu düşünürdün?
 2. Kendine sorulmasını en çok istediğin soru nedir?
 3. Şu an her istediğini yapabilecek imkanın olsaydı, yine de bugün yaptıklarına devam eder miydin?
 

otur SIFIR

ΛŁŁ -SТΛЯ ---> 9.1.19* Baslangic:60.1 Guncel:53.6
Pro Üye
16 Ekim 2012
31.944
94.529
Yorum yapmak benim icin sorun degil de boyle alistirma kendini. Otur bi kagida yaz. Olmadi biraz daha dusun bir daha yaz sonra toparla . Burada arkadaslar bir kac ornek vermis sana. Oradan gidebilirsin. Odev benim olsa tamamen degisik sorular tercih ederdim.

Kendine soracagin sorular senin hayatindaki donum noktalarini yonelik olabilir. Herkesin hoslandigi seyler , inis cikislari farklidir . O sorular yani senin profiline yonelik olmali, oyle genel degil.
 

sassyassyy

/* TODO: we need to write a title *\
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
5.312
19.981
Niye haksızlık olacağını düşünüyorsunuz hoca tek bana soylemedi sınavda sorucağı soruyu yani
içinde hak hukuk duygusu olan öğrenciler şuan büyük ihtimalle soruları düşünüyorlardır.

ona kalırsa normal sınavlarda da çıkacak konuları biliyoruz ama kopya hazırlayıp girmiyoruz. savunma olarak da "herkes konuları biliyordu,hazırlasalardı" demiyoruz. neden? çünkü bu size sağlanmış bir kolaylık,suistimal etmeniz ya da karşınızdakini salak yerine koymanız için yapılmış bir iyilik değil.

hoş daha dersi ile ilgili sorular üretemeyen birisi buradan aldığı soruları sınav anında nasıl hocanın istediği gibi tam cevaplayacak bilemem.
 
Yukarı Alt