• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
42.081
123.663
IMG_3125.JPG

Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında kurulan 16 bakanlıktan temsilcilerinde yer aldığı Maliyet ve Dönüşüm Ofisi, ABD’li danışmanlık şirketi McKinsey emanet.

IMG_3126.JPG

ABD’Lİ DANIŞMANLIK ŞİRKETİ İLE ANLAŞTI
New York’ta, Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için ABD merkezli uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdiklerini söyledi.

AK Parti hükümetinin 14 yılda önceliği ekonomiye verdiğini söyleyen Albayrak, fakat son birkaç yıldır, önceliği bir süreliğine ulusal güvenliğe vermek zorunda kaldıklarını vurguladı. Türkiye’nin 24 Haziran 2018’den itibaren yeni bir döneme girdiğini vurgulayan Albayrak, “ Yeni hükümet sistemi çerçevesinde bakanlık sayısı 26’dan 16’ya düşürüldü. Para politikaları ve mali politikalar birbirleriyle koordineli hale getirildi. Çünkü enflasyonla sadece birini kullanarak savaşamazsınız.” dedi.

MERKEZ BANKASI’NIN ADIMI BAĞIMSIZLIK TARTIŞMALARINA SON VERDİ
Enflasyon ile mücadele konusunda gerekli tüm adımların atıldığını vurgulayan Bakan Albayrak, Merkez Bankası’nın Eylül ayı içerisinde güçlü bir adım attığını bununda bağımsızlık tartışmalarına son verdiğini vurguladı. Bakan Albayrak konuşmasının devamında, yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdiklerini açıkladı. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofisin tüm hedefleri ve sonuçları her çeyrek dönemde kontrol edeceğini ifade etti.

http://ipahaber.com/2018/09/28/16-bakanlik-abdli-danismanlik-sirketi-mckinseye-emanet/

Began

Guru
Pro Üye
2 Mart 2012
20.061
42.064
Buradaki uyeleri amerika hayrani diye yaftalayan, her habere dis guclerin oyunu yorumu yapan akpli uyeleri bu konuya davet edelim.

Neden tek bir yorum yok?

Ilk aklima gelen
Began Began senin bu konudaki yorumun nedir????
Abd ya da batı şöyle mükemmel, böyle harika diyen üyeler konusunda fikrim aynı.

Berat Albayrak ne yapmaya çalışıyor araştırıp öyle münasip bir yorum yapacağım.

Began

Guru
Pro Üye
2 Mart 2012
20.061
42.064
Biraz googleladım, haberlere, yorumlara, algılara baktım.
Aklımda oluşan düşünce şu;
Türkiye küresel düzende edilgenlikten etken ülke konumuna gelmeye çabaladığı için, ekonomik saldırı altında hatta kapana sıkışmak üzere.

Sanırım Berat Albayrak, Abd li yatırımcıları Türkiye'ye yatırım yapmaya ikna etmek için bu danışman şirketle anlaştı.
Ancak bu şirketin mazisi IMF gibi batık ülkelerle dolu.
Yani bize zararı dokunacağını düşünüyorum ki inşallah yanılırım.
Eğer haklı çıkarsam, Berat Albayrak truva atıdır.

Başka ülkelerle başka çözüm yolları araştırılmalıydı.
Denize düşen yılana sarılır sözü bu duruma uygun düşer bence.

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Pro Üye
1 Eylül 2010
11.757
22.607
Biraz googleladım, haberlere, yorumlara, algılara baktım.
Aklımda oluşan düşünce şu;
Türkiye küresel düzende edilgenlikten etken ülke konumuna gelmeye çabaladığı için, ekonomik saldırı altında hatta kapana sıkışmak üzere.

Sanırım Berat Albayrak, Abd li yatırımcıları Türkiye'ye yatırım yapmaya ikna etmek için bu danışman şirketle anlaştı.
Ancak bu şirketin mazisi IMF gibi batık ülkelerle dolu.
Yani bize zararı dokunacağını düşünüyorum ki inşallah yanılırım.
Eğer haklı çıkarsam, Berat Albayrak truva atıdır.

Başka ülkelerle başka çözüm yolları araştırılmalıydı.
Denize düşen yılana sarılır sözü bu duruma uygun düşer bence.
Bknz; Modern Duyun-ı Umumiye

evelemeye gevelemeye gerek yok

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
8 Eylül 2007
21.568
67.281
Bknz; Modern Duyun-ı Umumiye

evelemeye gevelemeye gerek yok
Hic boyyuk resmi goremiyon haci :/ buyuyen buyuyen, buyumekten saci basi dagilan ekonomimiz kimlerin saldirisi altinda? Amariganin. Biz ekonomimizi kime teslim ettik? Amarigaya. Yani yiyin birbirinizi diyoruz anladin mi, ha boyle demesem kesinlikle denize dusen yilana sarilir derdim :KK53:

yercekimli karanfil

Güzel günler de bizi görecek mi?
Pro Üye
1 Eylül 2010
11.757
22.607
Arkadaşlar ABD bizim düşmanımızdı, hani bize darbe yapmaya çalışmışlardı halk püskürtmüştü, hani starbukcsa gitmeyip ıphoneları kırıyorduk dolar alan falan vatan hainiydi. Tüm bunlar yaşandıktan sonra memleketin ekonomisini bir Amerikan şirketine verilmesinin nasıl açıklamasını yapabiliyorsunuz?
İnsan gerçekten hayret ediyor doğrusu.

Yukarı Alt