19 haftalık hamileler bir bakın lütfen

lalezar_bilgin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
merhabalar arkadaşlar ben yarın 20. haftama giriyorum kızın olacak inşallah ben iki gündür oruç tutyorum henüz bir sıkıntım yok haftaya kontrole gidicem bebeğimin hareketleri pek yok yani varda sanki kuvvetsiz gibi aranızda benim gibi olan varmı hareketleri nasıl hissediyosunuz bende karnımın altlarında gaz gibi ağrılar oluyo sizdede varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim a.s.

Ayxsxenur Amine Su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
16 haftalık hamileyim
ancak tüp bebek tedavisi ile hamileyim ve oruç tutamıyorum
belki tutardım ama endişelerim olduğu için tutmadım,
gaz gibi hissettiğin kısa süreli 10-20 saniyelik hareketler bebek hareketleri olmalı
çünkü henüz bebeğin vurma hareketini hissetmeyebilirsin ama dönme hareketini hissetmen gerekiyor,
hayırlı gebelikler diliyorum,Allah tamamına erdirsin hepimizi İnşallah

aylin01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bende 19. haftanın içindeyim 20ye gircem bugünn yarın bende dün oruç tuttum biraz zorlandım ama allah kuvvet veriyo bazen benim kızımda hareketsizleşiyo ama yemeklerden sonra hareket başlıyo bende ağrı pek yok ama kıpırdadığında falan uykudan bile uyanıyorum bu arada sağlıkla kucağına alırsın işallah kızını sıkma canını normaldir herhal

berin26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
merhabalar arkadaşlar ben yarın 20. haftama giriyorum kızın olacak inşallah ben iki gündür oruç tutyorum henüz bir sıkıntım yok haftaya kontrole gidicem bebeğimin hareketleri pek yok yani varda sanki kuvvetsiz gibi aranızda benim gibi olan varmı hareketleri nasıl hissediyosunuz bende karnımın altlarında gaz gibi ağrılar oluyo sizdede varmı beni bilgilendirirseniz sevinirim a.s.
lalezar allah kabul etsin tatlım orucunu ama kendini zorlama sakın .senle haftamız aynı ben biraz önce geldim doktordan sürekli kasıklarımda ağrı hissetmeye başladım 2 gündür onun için gittim bende bebeğin harketlerini 1 gün hissediyorum 2 gün hissetmiyorum doktor normal olduğunu söyledi bu haftalarda bu şekilde oluyomuş.yerleri geniş olduğu için her hareket bize ulaşmıyomuş

Nergis26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.280
ben tutmuorum susuz kalma fikrine bile dayanamıorum kısmetse seneye 3 aylarda tamamlıcam eksiklerimi, şimdi bebişime kıyamam yazık ben dayanırım ama ona bişey olursa kendimi hiç affetmem

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
17
pess doğrusu hamile hamile nasil oruç tutuyosunuzz ben dayanamam valla helel olsun tutanlara bütün gün aç susuz nasil duruyosunuz hele susuzz bebeğe yazik valla.

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
860
kızlar biliyorsunuz değilmi susuzluk bebeğinde susuz kalmasına neden oluyor ..bebeklerinizi tehlikeye atmayın..dinimizde zorlama yok doğumdan sonra kaza yapın..

nilocan

Efe nin Annesi (Nilay)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Allah bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasip etsin ancak niçin oruç tuttuğunuzu anlamıyorum, şuan bebeğinizin sizin yiyeceklerinize en azından içtiğiniz suya ne kadar ihtiyacı var, bebeğin amniyon sıvısı 3 saatte bir kendiliğinden yenileniyormuş eğer siz oruç tutarsanız bu su nasıl kendini yenilesin, arkadaşlar bebişlerimizi düşünelim sonra oruçlarımızı kaza ederiz

yaren76

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bende önceden 2 düşük yaşadım biri 5 aylık karnımda öldü. şimdi tekrar gebeyim fakat oruç tutmuyorum bebeğin sağlıklı olması için ayrıca pıhtılaşma önleyici iğne kullanıyorum. nette de araştırma yaptım bu konuyla alakalı belki sizinde dikkatinizi çeker:

Bebek için görülen en büyük tehlike, onların ileride nörolojik ve psikolojik gelişimlerini olumsuz yönde etkileyebilecek ketonların oruç sırasında kanda artışıdır. Ketonlar şekerin hücrelerin kullanımı için ortamda olmadığı durumlarda depolanmış yağların yakılması sonucu açığa çıkarlar. Örneğin uzun süren açlıklarda vücudun şeker deposu çabuk tükenir ve hücrelerin enerji gereksinimi için yağlar yakılır. Bunun sonucunda hem anneye hem de bebeğe zaralı olabilecek ketonlar yağ yakılması sonucu açığa çıkarlar. Kontrol edilemeyen diyabette de aynı durum söz konusudur.

Oruç tutarken bir diğer potansiyel sorun vücudun sıvısız kalmasıdır (dehidrasyon). Gebelerde damarlarda dönen kan ve sıvı miktarı çok artar. Bu kan ve sıvı miktarını koruyabilmek için gebelerin günde en az 3L civarında sıvı almaları gerekir. Nisbi sıvısızlık durumlarında, kan basıncı düşer, plasentaya (bebeğin eşi) ve dolayısıyla bebeğe giden kan akımı azalır. Bunun sonucunda bebeğin oksijenlenmesi ideal oranların altına düşebilir. Sıvısızlık ayrıca süt veren kadınların da süt yapımını çok olumsuz yönde etkiler.

uzun beyaz bulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
bende 19 haftalık hamileyim. bebeğimin hareketlerini bende tam hissetmyorum doktorum bunun normal olduğunu söyledi. sonuçda bebeğin sağlığı iyi bende bunla avunuyorum. heyecanla hareketlerini hissedeceğim günleri bekliyorum

Yukarı Alt