2 Ekim 2020 Koç Burcunda Dolunay

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
tumblr_05d8ed8d9e2ca7a8e36d20c0ab7ef9db_e72d2c22_1280.jpg


KOÇ BURCUNDA DOLUNAY GERÇEKLEŞİYOR

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY GENEL ETKİLERİ

02 Ekim saat 00:05 de Koç burcunun 9 derecesinde dolunay gerçekleşiyor olacak.
Dolunaylar bir durumun sonuçlanması, neticelenmesi, bırakma, tamamlama anlamına gelmektedir.
Öncü ve Ateş elementi olan Koç burcunda gerçekleşecek bu dolunayda, atak, girişken, savaşçı, cesur, harekete geçirici doğası gereği önemli konuları açığa çıkaracaktır.

Dolunay Koç –Terazi aksında gerçekleşeceği için , ilişkiler mercek altında. Uzun zamandır sürüncemede kalan, bitmesi gerekirken bitemeyen ilişkiler için , ayrılık rüzgarları esmeye başlıyor. Bazı kişiler için evlilik cephesinde veya ortaklı işlerle ilgili net kararlar gündeme gelecektir. Bazı kişiler için ise taşınma konuları, emlak işleri ile ilgili bir karara varma gündemleri olabilir. Artık birilerini idare etmek değil, kendi gerçeğinizi ortaya koyma zamanı diyebiliriz. Sürecin kırılgan ancak geliştirici bir süreç olduğunu da eklemek gerekir.

Aynı zaman da bir çok kişi için ise kariyere bağlı konularda yeni bir karar durumu gündeme gelebilir.

Dolunay zamanlarında sağlık konuları daha hassas olur ve var olan sorunlar daha çok açığa çıkar. Migren, tansiyon, böbrek, mide sorunları, kemik sorunları oluşabilir. Enerjiyi atacak aktiviteler yapmanız , spor ile ilgilenmeniz fayda sağlayacaktır. Dolunay ertesi günlerde diyete başlamak hızlı sonuçlar aldırır. Bu dolunay süresinde bol su içmek de iyi gelecektir.

Dünyasal olarak liderler, otorite ile ilişkiler, ordu, asker, polis ile ilgili gündemler açığa çıkabilir. Ekonomik streslerin yön bulmakta zorlanacağı ve artacağı bu dönem, güçlü şirketlerin kapanışını duyabiliriz. Uluslararası anlaşmalar, davalar, dış ilişkiler, hukuksal konularda önemli durumlar açığa çıkabilir. Ayrıca bu dönem devletin eğitim, ticaret, sosyal medya ile ilgili konularda yeni bir yön belirleme konuları gündeme gelebilir.

Sizlere olan etkisini burcunuz ve yükselen burcunuzla birlikte okuyunuz sevgiler.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ OLANLAR
Bu hafta sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunayda yaşamınızda önemli kararları, sonlanmaları işaret ediyor. Uzun dönemdir süre gelen konularınız da artık harekete geçiyorsunuz ve adım atıyorsunuz. Bu dönem evliliğinizde veya iş birliği yaptığınız kişilere karşı yaklaşımlarınız sert olabilir, bir ayrışma gündeme gelebilir. Davalarla ilgili gündemi olanlar, bu konuda bir sonuç alabilir. Dolunaya bağlı baş ağrısı, tansiyon veya bağırsak ile ilgili sağlık konuları yaşayabilirsiniz. Her şeye rağmen isteklerinizde kararlı, rekabetçi tavırda hareket edebilirsiniz. Bu dolunay finansal konularda ani gündemler oluşabilir, harcamalar gündeme gelebilir.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA OLANLAR
Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda ruhsal ve fiziksel sağlığınız konusunda hassas etkiler var. Dolunay süreci sizleri psikolojik olarak birşeyleri bitirmeye itebilir. İçten içe tepki verdiğiniz ama yansıtamadığınız konuları bu dolunay süresinde açığa çıkartabilirsiniz. Bazı durumlarda meydan okuma ihtiyacı içerisinde olabilirsiniz. Bu dönem endişeler yoğunlaşabilir, bazılarınız için gizli bir takım gündemlerle ilgili konular oluşabilir. Özellikle ilişkiler cephesinde ani oluşacak konularda, hızlı bir karar alınabilir. Bu dolunayda önemli bir durumla ilgili sonuçlandırma yaşayabilirsiniz.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER OLANLAR
Koç burcunda gerçekleşecek dolunayda sosyal çevrenizle ilgili gündemler açığa çıkıyor. Bazılarınız için arkadaşlarınızla alakalı gündemler birincil olarak önemli olacak sizler için. Bu dönem birlikteliğinizde gereksiz tartışmalar içerisinde girmemekte fayda var, sorunlu olan birliktelikler için ise sıkıntılar büyüyebilir. Bazı kişiler için çocuklarla ilgili yeni bir karar aşamasına gelinebilir. Bu dolunay da diğer önemli durum maddi konularda bazı gel gitler olabilir, ödemeler, miras, nafaka, banka, kredi gibi konularla ilgilenebilir, bir karar verebilirsiniz, harcamalar artabilir. Ayrıca çok ikizler için derinde bastırdığı korkular, kaygılar, endişeler açığa çıkacaktır. Ancak bilmek gerekiyor ki yüzleşmeler yaşamı daha iyi hale getirir ve iyileşme olur. Psikolojik düzeyde dönüşüm dolunayınız olacaktır.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ OLANLAR
Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda kariyerinizde önemli konular açığa çıkıyor. İş değişimleri gündeminizde yer alabilir, bazıları iş ilişkilerinde sorunlar da yaşayabilir. Bazılarınız iş arkadaşları ile ilgili gerginlikler yaşayabilir. Her şekilde iş yerinizde dikkat çekeceğiniz durumlar içerisinde yer alabilirsiniz. Yaşadığınız yer ile ilgili, adres değişimleriniz gündeme gelebilir. Bu dolunay sizin için karar aldırıcı şekilde olacağınız söyleyebiliriz. Bazı yengeçler için ise ilişkilerle ilgili, aile , çocuk konularında duygusal konularda karar aşamasına gelinebilir.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN OLANLAR
Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda yolcuklar, seyahatler, uzaklarda olan tanıdıklarınız mercek altında. Kararlar almak istiyorsunuz ancak başkalarını da hesaba katmanız gerekiyor. Sosyal medya ile ilgili konular, tanıtım konularında, eğitsel uğraşlarda bu dönem önceliğinizde olsa da, karar aşamasına gelebilirsiniz veya sorunlar oluşabilir. Bazı kişilerin hukuksal gündemleri sonuçlanabilir. Genel olarak yakınlarınız, akrabalarınız, kardeşleriniz ile ilgili konularda bir durumun sonuçlanması gündeme gelebilir.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK OLANLAR
Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda finansal olarak dikkatli olmanız gereken süreçtesiniz. Ödemeleriniz, bankalar, krediler, başkasından kaynaklı gelirler dolunayda ilgileneceğiniz gündemler arasında. Gider artışı olabilir, yeni alımlara bağlı harcamalar olabilir. Bazı başaklar için psikolojik düzeyde gel gitler olabilir, endişeler artabilir. Bağışıklık sisteminize bu dönem özen göstermeniz daha iyi olacaktır.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ OLANLAR
Koç burcunda gerçekleşecek dolunay sizleri yoğun bir şekilde ilgilendirmekte. Gündeminizde ilişkiler var. Evlilik olabilir, birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili gündemler olabilir, bunlara bağlı bir karar alabilirsiniz. Herkesi idare eder durumda hareket etseniz de, sabrınızın zorlandığını hissedebilirsiniz. İlişkinizle alakalı bir gündem kafanızı karıştırabilir. Bazı terazi arkadaşlarım için ise taşınmalar gündeme gelebilir veya emlak alım satımı ile ilgilenebilirler. Genel olarak karar aldırtıcı etkiler sizleri bekliyor olacak.


AKREP VE YÜKSELEN AKREP OLANLAR
Bu hafta gerçekleşecek olan dolunayda günlük işleyişiniz hareketleniyor. Uzun dönemdir üzerinde çalıştığınız konularda sonuç alma zamanınız yaklaşıyor. Bu dönem sağlığınızla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz, hassasiyetleriniz olabilir. Bazılarınız ruhsal ve fiziksel sağlığı konusunda terapi çalışmaları alabilir. Bu dolunay sizler için psikolojik düzeyde de önemli değişimler sağlayacaktır. Bazı korkularınızla yüzleşmeleriniz olabilir veya bastırdığınız gizlediğiniz bir durum gündeme gelebilir. Ayrıca bu dönem kadınlarla ilişkilerde pürüzler çıkabilir.


YAY VE YÜKSELEN YAY OLANLAR
Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayda, çocuklarla ilgili gündemleriniz söz konusu. Ani gündemler, gelişmeler yaşam umutlarınızın, gelecek planlarınız değişme gündemleri söz konusu . Bazılarınız için dolunay gündeminde aşk vurgusu var. Ani yeni tanışmalar gerçekleşebilir, ancak yinede hızla başlayan ilişkinin, hızla bitmesi durumu söz konusu olabilir. Bazı kişiler için ise aşk hayatında bitişler meydana gelebilir. İş hayatınızda eleştirel bakış açısından uzaklaşıp, sorumluluklarınızı fark etmeniz gerekiyor. Bu dolunayın diğer önemli konusu bir sağlık gündemi ile ilgilenebilirsiniz. Bazılarınız işi ile ilgili veya çalışma arkadaşları ile ilgili ani gelişen konularla ilgilenebilir.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK OLANLAR
Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayda evinizle ilgili karar aşamasına geliyorsunuz. Bazılarınız ev alım satımı ile ilgilenebilir, bazılarınız taşınmalar yapabilir. Aileniz konusunda yaşayacağınız gündemlerde sert çıkışlar yapmak yerine anlayışla karşılayabilmeye çalışın. İşiniz ve ailenizle ilgili çıkış yolları aramaktasınız. Bu dolunayın diğer önemli konusu çocuklar ve ilişkiler. Çocuk konularında yeni bir karar gündeme gelebilir veya aşk ilişkilerde bazı konularda hızlı kararlar olabilir. Koç dolunayında sizler öncü bir karar almanız gerekebilir. Bu dönem sağlığınız konusunda özenli olmanızda fayda var.


KOVA VE YÜKSELEN KOVA OLANLAR
Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek dolunayda iletişiminiz mercek altında. İnatçı yaklaşımlarla çevrenizi kırmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Akrabalarınız, kardeşleriniz veya komşularınızla ilgili konularda fevri çıkışlarınız söz konusu olabilir, onlarla ilgili bir sonuçlanma yaşanabilir. Bu dönem iletişim aletlerinde sorunlar olabilir, elektronik sorunları yaşayabilirsiniz. Uzun süredir uğraştığınız bir konuda sonuç alacağınız bir süreç sizler için. Ani isyanlara dikkat.


BALIK VE YÜKSELEN BALIK OLANLAR
Bu hafta Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayda finansal konularda dikkatli olmanız gereken bir süreçte olacaksınız. Gelir giderlerinizle alakalı bu hafta dengeye getirmek çok kolay olmayabilir. Yeni alımlar yapmak, riskli başlangıçlar yapmak için bu hafta uygun süreç değildir. Ancak para ile ilgili uzun süredir beklediğiniz bir gelişmeniz var ise , bu dolunay ile birlikte sonuç alabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde eleştirel yaklaşımlara karşı dikkatli olmanızda yarar var. Eşinizle alakalı konularda endişeleriniz artabilir. Bu dolunay kırılgan tarafınızı açığa çıkarabilir.Astrolog Nurgül DÜZENLİ
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
Azade Öksoy​
kk (1).jpg

Koç burcunda dolunayda ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için : Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık

Boğa ve yükselen Boğalar için : Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.

İkizler ve yükselen İkizler : Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar

Yengeç ve yükselen Yengeçler için : İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Aslan ve yükselen Aslanlar için : Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesi

Başak ve yükselen Başaklar için : Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları

Terazi ve yükselen Teraziler için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Akrep ve yükselen Akrepler için : Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Yay ve yükselen Yaylar için : Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, orta uzunluktaki seyahatler

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için : Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Kova ve yükselen Kovalar için : Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Balık ve yükselen Balıklar için : Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
2 Ekim 2020 Koç Dolunayı ve Burcunuz: İş ve İlişkilerde Karmik Randevuların Zamanı

kk (4).jpg

Koç burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Koç ve Güneş Terazi konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).


Koç: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.Boğa:
Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.İkizler: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.Yengeç: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.
Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.Aslan: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.Başak: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.Terazi: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.
Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.Akrep: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.Yay: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.Oğlak: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.Kova: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.Balık: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.
Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.Burak ÜSTÜN - ISAR CAP Danışman Astrolog
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
Zeynep KIRBİÇ​

kk (3).jpg


2 Ekimde Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Şiron ile Ay kavuşarak Güneşe karşıtlık yapacaklar.

Eğer geçmişinizde iyileştiremediğiniz yada iyileşti sandığınız yaralarınızı, acınızı bu dolunay tekrar kanatacak, depreştirecek. Yaramızla yüzleşmemiz, kabullenmemiz o ve onu sevmemiz, onla barışmamız için çünkü ancak bu şekilde şifa bulabiliriz.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
kk (7).jpg

💐 2 Ekim 2020 saat 00:05'te

Koç Burcunun 9°'sinde bir Dolunay meydana geliyor.An'ın Haritasında Dolunayın yöneticisi Mars Retroda ,Satürn Plütoya kare açı yaparak , Chironla da kavuşumda , Yükselende de Yengeç Burcu bulunuyor.

♈ Dolunaylar zamanı dolunaylar hangi burçtaysa o burcun temalarında bizler bir farkındalık kazanarak , bir aydınlanma, bir tamamlanma yaşarız.Bazı olayları daha net görüp , kendimizle yüzleşerek bazı kararlar veririz.

🍀 Bu dolunayın oluştuğu aks Koç - Terazi aksı olduğu için Zodyakta Koç-Terazi aksı hertürlü ikili ilişkilerimizi , ortaklıklarımızı , evliliğimizi, arkadaşlıklarımızı yönettiğinden bu konular gündemimizde olacaktır.Dolunayın Chrionla kavuşum enerjisi ve Satürn Plütoyla sert etkileşimi uzun zamandır ilişkilerimizde geçmişe ait görmezden geldiğimiz , kendimizi baskıladığımız, yüzleşmekten kaçtığımız yaralarımızı , duygusal travmalarımızı ve acılarımızı bizim önümüze sürerek geçmişle hesaplaşmalar yapmamızı sağlayacak. Geçmişin defterlerini açtığımız bu Dolunayla birçok ikili ilişkilerimize yeni düzenlemeler getiriyor olacağız. İlişkilerimizi doğru analizler yaparak gölge yanlarımızla yüzleşip ilişkilerimizi şifalandırabilir yeni farkındalıklarla "Biz" olabilmeyi başarabiliriz.

🌈 Tüm 2'li ilişkilerimizde Kendimizi yok saymadan , kişisel sınırlarımızı iyi ayarlayabildiğimiz, alma-verme dengemizi iyi oturtabildiğimiz, geçmiş hatalarımızdan ders çıkartarak yeni bir bakış açısı yakalayabildiğimiz,duygularımızla mantığımız arasındaki süzgeci doğru kullanabildiğimiz,sağlıklı çözümlere ulaşabildiğimiz bir Dolunay şifalanması diliyorum hepimize.

🙏 Sağlık alanında baş ağrılarımız çoğalabilir bol bol su içebiliriz.Migren ağrılarımız tetiklenebilir , bağışıklık sistemimizi güçlendirici yiyecek ve içecekler tüketebilir,kaza ve yaralanma risklerine karşı uyanık kalabilir , riskli hareketlerden uzak durabiliriz 💚
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
Tuğba Bulut​
kk (8).jpg

2Ekim de koç burcunda bir dolunay yaşayacağız.

#koç: baslamak, baslatmak, harekete geçirmek ile ilgili öncü ve dürtüsel bir burçtur.

Risk alan, gözü kara, cesur, girisken ve ataktır insitayif alır ve eylemi başlatır, agresyonu yüksektir.

Golgesinde: huzursuzluk, bencillik, kavga, ve zorbalık barındırır.

Ateş grubu bir burc olmasi ile olaylar hızlı bir şekilde gelisebilir. Daha bencil, saldırgan davranışlar gözlenebilir.

Bu dolunay ile: Yeni başlangıçlar için harekete geçmek, değiştirici ve dönüşümü tetikleyen enerjiler görünür olacaktır.

Yine bireysel anlamda öfkeyi kontrol altına almak şart ve temkinli olmak gerek. Keskin sirke küpüne zarar ve öfke ile kalkan zarar vermeden oturmaz diyoruz kısaca.


Dolunay ile birlikte: Kas ve iskelet rahatsızlıkları, ateşli hastalıklar, kesici-delici-yanıcı alet kazaları, yuksek ateş ve kan rahatsızlıkları, enerji ve motivasyon kaybı yasanabilir.

Merkurunde retro olması nedeni ile: İş anlaşmalarınızda, atılacak imzalarınız, sözleşmeleriniz varsa aman dikkatli hareket edin.

Yalanlara ve arkanızdan çevrilebilecek olaylara karşı temkinli olun. Her işinizi iki kere kontrol edin. Elektronik cihazlariniz bozulabilir ancak almamak var olanı tamir ettirmek daha iyi sonuçlar getirebilir.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
2 Ekim 2020 Koç Dolunayı’ndan etkilenecek burçlar


2 Ekim saat 00:05 de Koç Burcunun 9 dercesinde 10. evde gerçeklecek olan Dolunay güçlü Marsiyen etkiler altında. Üstelik Chiron ve Mars 10. evde ve Koç Burcunda! Peki, Koç Dolunayı ve etkileri nasıl olacak? Koç Dolunayı’ndan hangi burçlar etkilenecek?Karma Astroloj Elif Bozkurter yorumluyor…


KOÇ DOLUNAYI’NDAN ETKİLENECEK BURÇLAR *
  • Koç
  • Yengeç
  • Terazi
  • Oğlak
KOÇ BURCU’NDA DOLUNAY VE SİYASİ ETKİLERİ *
10. ev ülkeler astrolojisinde devlet, devletin başı, devlet yönetimi, liderler demektir. Bu bize yönetimsel olarak çok zorlanacağımız politik bazı gerilimler ve değişimler olacağını gösteriyor. Özellikle Yunanistan’la problem yaşadığımız bugünlerde gerginliğin daha da tırmanacağı kanaatindeyim!


KOÇ DOLUNAYI COVİD-19’U NASIL ETKİLEYECEK? *
Dünya üzerinde ki bir çok ülkede de krizler yaşanacaktır. Bazılarında savaşın ayak sesleri, bazılarında Covid-19 vakalarında büyük bir artış ve önü alınamaz bir yayılma, bazılarında ise ekonomik kriz şeklinde olacaktır.
Ülkemizde de dolunay sonrası Covid vakalarında ciddi bir artış yaşanacaktır. Lütfen kendinizi koruyun ve maksimum dikkati gösterin!

koç dolunayı'ndan


KOÇ DOLUNAYI VE EKONOMİ *
10. evdeki Dolunay, 4. evdeki Güneşle beraber astrolojik olarak 7. evde ki Satürn & Jüpiter ve Plütona T-Kare yapıyor. Bu da Dolunayın etkilerinin çok sert olduğunun işaretidir. Ülkesel olarak dış anlaşmalarda sorunlu bir dönemden geçebiliriz. Ayrıca ekonominin iyice daraldığını, dövizin arttığını gözlemleyeceğiz.
Emlak sektöründe bir düşüş yaşanırken, tarımda ise hava muhalefetleri sebebiyle tarım ürünlerinin zarar göreceğini ve çiftçilerimizin sıkıntılı bir zamandan geçeceğini ön görüyorum.


‘YARALI ŞİFACI DOLUNAY’ *
Mars ile beraber “Yaralı Şifacı Chiron” da bu dolunay da çok etkin bir rol alıyor.
Yaralarınızla yüzleşecek kimi zaman acıyacak, kimi zaman acıtacaksınız. Ama unutmayın ki acıdan geçmeyen şifalanamaz. Tam da bu sebepten dolayı bu dolunay, yüklerinizden kurtulmanız ve acı çekerekte olsa arınacağınız ve olgunlaşacağız bir dönem. Unutmayın ki her vazgeçiş yeni bir başlangıcın kapısını aralar!

Bireysel olarak kariyer alanınız da ve evlilik&ortaklık konularınızda sorun yaşayabilirsiniz. Mars Retrosu öfke patlamalarına sebebiyet vereceğinden sakin olmanızı öneririm.
Güneş Terazi burcunda olduğu için duygularda denge arayışı olacaktır. Öfkeyi doğru yönetin tartışmayı çıkartan taraf siz olmayın yoksa kaybeden taraf olabilirsiniz!
Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olmasını diliyorum…
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299


Seyran Ataklı​


tumblr_9eee947c5ddbed07ca1e52ef63ce6b12_d788de67_640.jpg
2 Ekim Koç Dolunayı: Tansiyon yükseliyor


27 Mart- 5 Nisan arası doğan Koç
27 Haziran- 5 Temmuz
arası doğan Yengeç
30 Eylül – 7 Ekim
arası doğan Terazi
27 Aralık- 5 Ocak
arası doğan Oğlak burçları


Dolunay’dan bireysel olarak daha fazla etki alacaktır

Ekim ayı gezegen hareketleriyle önemli bir ay. Zorlu, sert, kışkırtıcı günlere hazır olalım. Geçen hafta sizlerle paylaştığım gibi sonbahar hareketli zamanları önümüze getirmeye başlamışken, 2 Ekim Perşembe günü saat 00.05’ te Koç burcunda meydana gelecek Dolunay, en önemli gökyüzü görünümlerinden biri olacak. Koç- Yengeç aksında meydana gelen Dolunayla birlikte Güneş’in Terazi burcu yolculuğu öncü burçların aktivasyonunu öne çıkaracak. Ne demek bu? Yeni başlangıçlar için harekete geçmek, değiştirici ve dönüşümü tetikleyen enerjiler görünür olacak.
An haritasında Dolunay’da söz sahibi olan Koç burcunun yöneticisi Mars’ın retro harekette olması ve Chiron etkisiyle duygusal yaralarımız, yaşamdaki eksikliklerimiz, hüzünlerimiz, acılarımız tetiklenebilir. Aile içinde geçmişten gelen bazı can sıkıcı konular açılabilir ve sesler yükselebilir. Hak, hukuk konularında adaletli davranmazsanız ‘karma’ yakanızı bırakmayacaktır. Dolunay haritasında Yengeç burcunun yükselmesiyle aile kadar vatan, millet, halkın güvenliği, ülke güvenliği de aynı oranda önem taşıyacaktır.

Bireysel anlamda öfkeyi kontrol altına almak şart. Fazla özgüvenli, gemileri yakarak değil, kontrollü gidenin kazanacağı bir dönemdeyiz unutmayalım! İş anlaşmalarınızda, atılacak imzalarınız, sözleşmeleriniz varsa aman dikkatli hareket edin. Yalanlara ve arkanızdan çevrilebilecek olaylara karşı temkinli olun. Her işinizi iki kere kontrol edin.

Chiron acıyı temsil ettiği kadar şifalanmayı da anlatır. Sağlıkla ilgili gündemler ortaya çıkarken, global olarak Pandemi’ nin artışına, rakamların yükselmesine şahit olabiliriz. Toplumsal anlamda virüsün güçlü etkileri insanlığı zorlayabilir.

Artık kişisel hayatımıza, kendimize, lafta değil büyük bir özenle dikkat etmemiz gerekiyor. Bağışıklığımıza çok dikkat etmeli, güçlendirmeli, iyi beslenmeli ve gerektiği takdirde vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin, mineral takviyeleriyle bedenimizi depolamalıyız. Artık gökyüzü riskli hareketlerden kaçınmayı, sadece kendimizi değil tüm toplumu düşünerek hareket etmemiz gerektiğini bize salık veriyor. Doktorları, sağlık çalışanlarını onların özverili mücadelecisini bu dönem sıkça konuşacağız.

Mars’ın retrosu, Güneş’in sert açıları ekonomik anlamda zorlukları, bazı şirketlerin iflaslarını, bazı işyerlerinin küçülmesini, bazı şirketlerin kapanmasını ve buna bağlı işten çıkarılmaları, iş kayıplarını gündeme getirebilir. Ülkelerin liderlerinin zorlanması, suikastler, savaş enerjileri açığa çıkabilir.

Ülkemizin haritası da aynı oranda riskli. Türkiye haritasının Mars burcu Terazi olduğundan, içinden geçtiğimiz Mars retrosu haliyle güvenlik, asker, ordu konularında zorlanmalar ortaya çıkarabilir. Askeri hareketlilik gündeme gelebilir. Yunanistan konusu ılımlı durumun ötesine geçerek yüksek voltajlı durumlara sebebiyet verebilir. 15 gün boyunca etkisini gösterecek olan Dolunay enerjisi 9- 14 Ekim tarihleri arası gerçekleşecek Mars- Plüton karesiyle çatışmalar, patlamalar, savaş gibi durumları ortaya çıkarabilir. Global olarak toprak hareketleri, volkanik patlamalar, yangınlar aktifleşebilir.

Sağlıkta iskelet sistemi, dizler, dişler, migren ağrıları hassasiyet taşıyabilir.

Koç Dolunayı, sonbahar ekinoksu dönemiyle birlikte, aksayan işleri ele alarak yeni başlangıçlara hazırlanma zamanını bizlere gösteriyor. İşler ağır da ilerlese niyet önemli. Cesaret kaybedilmemeli. Hiçbir işim hızlı ilerlemiyor, yürümüyor demeyin, durum ortada. Sadece sizi değil tüm dünyanın içinden geçtiği düzen değişimlerini hatırlayın. Yeni bereketlere, gerçek mutluluğunuza odaklanın.
Sağlık ve şifa dilerim.
Mutlu Pazarlar.

Hayatında karışıklık istemiyorsan eşyaları aldığın yerde, insanları da hak ettiği yerde bırakacaksın. / FUZULİtumblr_dea2f0f2241093fd3b877c17d4f3d772_1e385d49_1280.jpg


2 EKİM KOÇ DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Yükselen burcunuzda gerçekleşecek Dolunayla hayatınızla ilgili bir kararı duyurabilirsiniz. İkili ilişkilerle ilgili, aşk, evlilik gibi konularda yeni kararlar, başlangıçlar ya da ayrılıklar gündeme gelebilir. Fiziksel görünümünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Sağlığınıza bu dönem özen gösterin. Eklem, kas, migren rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirin.

BOĞA: Fiziksel ve psikolojik olarak sağlığınıza bu dönem dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı kronik rahatsızlıklar nüksedebilir. Kendinizi endişeli ve yorgun hissedebilirsiniz. İçe dönebilirsiniz, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Sağlık sorununuz varsa şifalanma yaşayabilirsiniz. Bedeninizi bu dönem dinlendirin. Dolunay, iş hayatınızda hoşunuza gitmeyen bazı olumsuz haberleri, netleşmeleri ve dönüşümleri meydana getirebilir. Gizli düşmanlıklara dikkat edin.

İKİZLER: Kariyer ve meslek konularında netleşmeler yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda yeni gündemler, bazı hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Genel olarak hayatınızda yeni kararlar almak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerde tamam- devam gibi sürüncemede giden konular netleşebilir. Sosyal medya konularıyla uğraşanlar için planlar ve yeni hedefler gündeme gelebilir. Arkadaş ilişkilerinde, sosyal çevrenizle bazı sorunlar ortaya çıkabilir.

YENGEÇ: Toplumsal statünüz, iş ve mesleki konularda yeni kararlar söz konusu. Kariyerinizin oldukça önem taşıyacağı bir döneme giriyorsunuz. Çalışmalarınızda başarı kazanabilirsiniz. Kimileriniz ilişkilerinde yeni başlangıçlara doğru giderken, kimileriniz de ayrılık kararı alabilirsiniz. Duygusal konularda, ailevi konularda bazı zorlanmalar ortaya çıkabilir. Kendi sağlığınız ve ebeveynlerinizin sağlığına dikkat edin.

ASLAN: Kariyer anlamında yeni fikirlerinizi ve oluşumları duyurabilir, tanıtımlar yapmak isteyebilirsiniz. Yurtdışı, şehir dışıyla ilgili iş ve mesleğiniz bağlantılarınız varsa bazı yol ayrımları getirebilir, ya da bir sorunu çözmek için yardım arayışlarına girebilirsiniz. Kardeş, komşu, yakın arkadaşlarla ilgili gündemler, ticari iş bağlantılarında gelişmeler yaşanabilir. Eğitim konuları, akademik, kişisel gelişim gibi eğitimler alabilirsiniz.

BAŞAK: Maddi konularda kaygılarınız gündeme gelebilir. Kredi, borç, vergi, tazminat, alacak verecek konularında gündemler oluşabilir. Aile, eş, vb. ortak kazanımlarınız varsa maddi tablonuzda bazı netleşmeler de yaşayabilirsiniz. Dolunay parasal anlamda bazı güçlükleri çözmeniz adına size tamamlanma ve farkındalık getirebilir. Sağlığınıza özen gösterin ve dikkat edin.

TERAZİ: İkili ilişkilerinizde gökyüzü sizi sakinliğe davet ediyor. Tartışmalara ve öfke dalgasına karşı temkinli olun. Aşk, evlilik, ortaklık, arkadaşlar konularında hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Bazı davalarla ilgili gelişmeler ve sonlanmalar yaşanabilir. Bazı bitişler söz konusu olabilir. Geçmiş problemlerinizi çözmek için harekete geçin. Sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Kazalara, sakarlıklara dikkat edin.

AKREP: Sağlığınız ön planda. Kronik bir rahatsızlığın nüksetmesi, ya da var olan bir sorunun tedavi yoluna gidilmesi söz konusu olabilir. Çalışma arkadaşları, meslek hayatınız, işiniz, hizmet aldığınız kişilerle ilgili sizi zorlayan konularda bazı netleşmeler yaşanabilir. Rutinlerinizi düzenlemek, beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, kilo vermek, spora başlamak için uygun zamanlar.

YAY: Aşk ve ilişkilerde dönüşümler olabilir. Sanatsal yetenekler ve hobilerle ilgili bir türlü başlatamadığınız girişimleri başlatabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatı, eğitimi bu dönem sizin için önem taşırken, sorumluluklarınız artabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için bazı yeni haberler söz konusu olabilir. Sosyal hayatınızda bazı değişimler kopuşlar yaşanabilir. Yatırımlarınızı değerlendirmek isteyebilirsiniz.

OĞLAK: Aile, ev, yuva konularında sıkıntılar, bazı zorlanmalar söz konusu olabilir. Evlilik, ayrılık ya da çocuk sahibi olmak gibi değişim gerektiren kararlar alabilirsiniz. Ebeveynlerinizin bazı sağlık sorunları meydana gelebilir. Taşınabilir, gayrimenkul alım satım konularıyla ilgilenebilirsiniz. Tadilat, tamirat işleri gündeme gelebilir. Ev içi kazalara, sağlığınıza dikkat edin.

KOVA: Zihninizin çok aktif olduğu bir döneme giriyorsunuz. Yaşamınızdaki bazı kararları yeniden gözden geçirip, eksiklikleri tamamlayacağınız bir dönem. Yakın arkadaşlar, akrabalar, kardeşlerle ilgili bazı gündemler karşınıza gelebilir. Ya da onların gündemlerine dahil olabilirsiniz. Eğitimle ilgili bazı engellerle karşılaşabilirsiniz.

BALIK: Finansal anlamda bazı zorlanmalar yaşanabilir. Geleceğe dair maddi anlamda kaygılarınız artabilir. Bütçenizi gözden geçirin, harcamalarınıza bu dönem dikkat edin. Bazı beklediğiniz paraların elinize geç ulaşması söz konusu olabilir. Gelir-gider dengeniz, yatırımlarınız, iş hayatınız konusunda bazı sorunlarla yüzleşebilir, çözmek için destek arayabilirsiniz.
 

Eklentiler

  • tumblr_9e0e240c2ab192af0504518f01d9e43c_f0684a8a_500.jpg
    tumblr_9e0e240c2ab192af0504518f01d9e43c_f0684a8a_500.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 4

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
tumblr_65c155e55496c8b7a0dce57479cf6046_231e4e11_640.jpg

1 EKİM KOÇ DOLUNAY! Yoksunluktan daha ağır yoksulluk mu var?

Ekim ayına hoş geldiniz…

Koç dolunayı ile giriş yapmak gerçekten heyecan verici olacak.
Genellikle Koç ve terazi burcundaki dolunaylarında insanlığın çok zorlandığını gözlemliyorum. Ekim ayı biraz daha fazla etrafımızı değil kendimizi kontrol etmemiz gereken bir ay olarak değerlendirilmelidir.
Dün biraz yoksunluk sendromunu araştırdım. Okuduğum bir kitap da önüme yoksunluk cümlesi çıktı. Sonra oradan bu cümlenin ne ifade ettiğine doğru yola çıktım. Ne kadar fazla koç burcundaki yaşayacağımız dolunay etkilerini anlatıyordu…
Yoksunluk sendromu demek; Madde bağımlılarının maddeye ulaşamadığında ya da ara verdiğinde yaşadığı krize deniliyormuş. Bazen de annelerin bebeklerini memeden kesmek istediklerinde yaşanılan bağımlılık sorunlarının adına verilen isimmiş.
Ne tuhaf dimi?
Yoksunluğunu çektiğimiz şeylerin de hastasıyız aslında…Sanırım hepimiz birer hastayız :)
Bir şey istemek o şeye duyulan açlıkla ilgilidir ve istemenin şiddeti açlığın da boyutunu gösterir. Peki biz neyi istiyoruz? Ya da neye açız?

Ayrıca sadece bildiğimiz sigara, alkol gibi maddelerin bırakılması sebebi ile değil alışılan yer, kişi, eylemlerin de yoksunluğu ile ortaya çıkabilen bir sendrommuş.
Aşk?
Sevgi?
Belirtileri de varmış?

Huzursuzluk, uykusuzluk, sinirlilik, bulantı, baş ağrısı, iştah artması, konsantrasyon bozukluğu, korku, titreme, tansiyon çıkması, kalbin hızlı atması terleme, duysal ya da görsel halüsinasyonlar gibi bedensel belirtiler gibi… Hepsi birer dolunay belirtisi desem yeridir.
Dolunaylar bizim yoksunluklarımıza ihtiyaç duyduğumuz zamanlar o zaman diyebilir miyiz?

Dolunay yoksunluksa koç burcu yıldızlarında gerçekleşen olgu nedir?
Beyninin bir tarafı en rasyonel haliyle verdiği vereceği zararları sana bas bas bağırken zihninde çınlayan "ama"lar eşiğinde saplanıp kalmak...
Yoklukla baş etmeye çalışırken yoksunluğun ne demek olduğunu anlamak…
Kendini telkin etme gücünün duygulara yenik düşmesi...
Belirsiz ve uzak bir geleceğin çok değişkenleri içine yerleştirdiğin belkilerde teselli bulmaya çalışmak...
Yaşanacağını umduklarının, hayallerin, planların ve bütün soğukluğuyla gerçeklerin birbirine girip tek bir duygu kümesi haline gelmesi...
Derin nefeslere sığınmak, kaç nefes daha edeceğini sorarak...Deli gibi öfkelenmek…Kafanı gözünü oraya buraya çarparak neden diye sormak…

Koç ayrıca harekete geçme ihtiyacını vurgulayan bir öncü burçtur.
Kendinizi dinamik, öncü bir birey olarak deneyimleyebilir ve işleri başlatmaktan zevk alabilirsiniz. Yerdeki dağınıklıkları görüp onları yerden kaldırabilirsiniz.
Bu duygusal bağımsızlığın bir işaretidir.
Duygusal gösterilerden veya duyguların 'zayıf' ifadeleri olarak değerlendirebileceğiniz şeylerden de rahatsız olabilirsiniz.
Sizi anlamadığını ve anlamak istemediğini fark ettiğiniz kişilerden usul usul el çekmelisiniz. Gürültü, patırtı çıkartmayın. Buna gerek yok. Çünkü bu yolculukta sizlere birileri bir şeyler öğretmek zorundadır. Siz anlaşılmak için çaba sarf etmeye değmeyecek kişiler olduğunu gördüğünüz için bu hep böyle olmayacak. Oluşan kocaman yalnızlığa katlanacak kadar güçlü de olabilmeli insan.
İnsanın, karşısına çıkan her canlıdan alacağı bir nasibi vardır. Kimisi ufkunu açar, kimisi düşmanlığı öğretir, kimisi yokluğu pay ettiğin aş olabilir. Sevgiyi bir hayvandan, olgunluğu bir meyveden bile öğrenebilirsin. Amacımız burada Allah’a ulaşmaktır. Bakmayı bilsen yeterlidir. Demem o ki, karşına çıkan her şey, senin ‘sen’ olmana vesile olabilir. Bakış açını ve düşünceni değiştirebilirsen hangi yola girersen gir, zaferle çıkarsın. Her şeyin koşuşu aslınadır. Bu dünyadan nasibin kendin olsun….Dememiz o ki;Derlenip toparlanıp yola devam edin arkadaşlar, çok oyalanmayın. Ne varsa kırılan dökülen yolda onarırsınız. Bir yerde bir şeyler bitmişse gitmeyi bilenlerin yolu hep açık olur. İstenmiyorsanız durmayın. Kendinizi sinirlendirecek ya da kendinizi değersiz hissettirecek işler içinde olmayın yeter ki…
Tekrar ediyorum.
Size siz lazımsınız. Bir gün mutlaka yalnız kalacaksınız.
Bunun için kendinizi onurlandırın, içinizi süsleyin, çiçekler ekin, sonra iç dünyanızınız köşesinde güzel bir kahve ısmarlayın kendinize….
Bakın o köşe hayatınızın hiç tahmin etmediği bir yerinde size lazım olacak.
Güç dediğin nedir ki?
Kavgasızlığa, iddiasızlığa, yarışmamaya öyle ihtiyacımız var ki…
Yoksa sizin gücünüz herkese yeter, yetmeyeceğinden değil…
Gücünüz kendinize yetsin…

Başkasına değil….Bu arada fonda ezginin günlüğü eksik bir şey mi var çalıyor…
Ben açmadım…
Yazının sonuna sırayla o düştü…
Tabi ki tesadüf değildi :)

Mektubu Ay burcu Koç olan Steve Jobs’un sözleri ile bitiriyorum…

Zamanınız sınırlıdır, bu yüzden başka birinin hayatını yaşayarak boşa harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşamak olan dogmaya kapılıp kısılmayın. Başkalarının fikirlerinin gürültüsünün kendi iç sesinizi bastırmasına izin vermeyin. Ve en önemlisi, kalbinizi ve sezginizi takip etme cesaretine sahip olun. Bir şekilde gerçekten ne olmak istediğinizi biliyorlar. Geri kalan her şey ikincildir.


Mutlu dolunaylar dilerim…

Aygül Aydın
Hürriyet​
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
ENİSE ALTINOK / HaberEN​

tumblr_73f030470aae54f38eb20e5de9a21c05_fb5fad02_640.jpg

2 Ekim itibariyle Koç dolunayına doğru İlerlerken Retro ve dolunaylarla zorlu süreçlerden geçiyoruz.

Gezegen açılarından kaynaklı maruz kaldığımız ve kalacağımız bu sıkıntılı durumlar bize kendimizi bir savaş alanında hissettirebilir. Bununla birlikte mücadele etmek, savaşmak konularıyla meşgul bir şekilde, kendimizi bir kavganın ortasında bulabiliriz.

Ancak bu süreçte verdiğimiz kayıplar sonuçları itibariyle gerçek bir yenilgi olmayacak. Aksine kaybettiğimizi düşündüğümüz şeyler bizlerin yararına olabilir.

Çünkü sizi görmezden gelerek, terbiyesizliklerle sırtından vuran insanları kaybetmiş sayılmazsınız. Alnınız ak, vicdanınız rahat olarak iyi olmaya niyet edin. Ve sizi sırtınızdan vuran insanlara ve hakkınızın yendiği kötü koşullara rağmen hayata direnin. Sağlam duruşunuz isminiz olsun
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
Evren Türeci​

tumblr_35d877daf4739d1e58a1133746ea45fe_4fdc75f8_1280.jpg

Insan önce kendini yönetmelidir , kendinde belli bir kontrol noktası sağlayabiliyorsa başkalarına katkı sunabilir, şifa verebilir,akıl fikir öneri verebilir..
Kendini yönetememek bir suç değildir, ama kendini yönetemediğini / gerekli iradeyi kontrolü doğru zamanda gösteremediğini bilmek de bir GÜÇ 'tür..
Çünkü zayıf yönünü bilen güçlüdür 💎🙏
.
.
Sağ kol bileğinizin güçsüz olduğunu bilip boks yapmazsınız,kimseyi güçsüz bilekleri var diye de yargılamazsınız, ama bir bilek güçsüz ise nelere dikkat edilir bunu en iyi siz bilirsiniz 💫
.
.
Önce kendimize bir bakmakta fayda var..
Belki de sağ bilekte ki zaafiyetimize bakmadan başkalarının güçsüz bileklerine kafayı takıyoruzdur..
Heh işte " YARA " orda.. ve tabiki ŞİFA 👏👏
Kimse sana buldurmadan sen bul yaranın yerini..
Diğerlerinin hasar tespitini yapmayı bırakıp kendini şifalandır 💫💫💫💫
.
.
İyileşerek şifalanarak devam edeceğimiz bu yeni yolda seçimler yapıyoruz, kimlerle yola devam edeceğimizin seçimi.
Kaç bin yıl sonra gelen ve bu dönem de yaşayanların tanık olduğu geçiş'in seçimi,yolumuz açık olsun 💫
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
Dinçer Güner​

Koç burcunda Dolunay: Derin yaralarımızla mücadele zamanı

1 Ekim perşembe günü Koç burcunun 9. Derecesine “Şiron” astreodinin başrol oynayacağı bir Dolunay bizleri beklemekte. Dolunayın yöneticisi olan Mars’ın geri harekette oluşu, hem Satürn hem de Plüton ile gergin görünümü Dolunay'ı daha da çeşitlendirmekte. Peki bu Dolunay'ın bireysel akabinde Dünya ve Türkiye üzerinde ne gibi etkileri olacak? İşte yanıtı...

Koç burcunda Dolunay: Derin yaralarımızla mücadele zamanı

Dolunay Koç burcunda olacağından dolayı, önümüzdeki 10-12 gün kadar yaşamlarımızı daha çok Koç burcunun sembolize ettiği ve Koç burcu kalitesinde olaylarla karşılaşacağımızı söyleyebiliriz. Koç burcunun astrolojide sembolize ettiği anahtar kelimeler ise; ilkel enerji, yarışmak, harekete geçmek, eğlenmek, bir şeylerin ilkini yapabilmek, iyimser olmak, başlangıçlar yapmak, atak olmak, liderlik etmek, öncülük etmek ve sabırsız olmak, yenilik yapma ihtiyacı, öfke ve sataşmak, hedefler koymak, cesur olmak, girişken olmak ve patavatsızlık.
Bu dönem daha dürtüsel ve içimizden geldiği gibi davranmak isteyebiliriz. Normal şartlar altında oldukça hareketli, girişken, hızlı hareket edeceğimizden bahsetmemiz gerekir ama bu dönem Mars'ın hala geri harekette oluşu ne yazık ki enerjimizi hissedilir ölçüde düşürmekte, zaman zaman cesaret gerektiren durumlarda geri durmamıza neden olmakta. Ama elbette işin içinde Koç olduğu için yine esprili, eğlenceli, her türlü durumdan keyifler almaya çalışacağız. Sabretmenin biraz zor olacağı zaman zamanda hızlı hareket etmekten dolayı sakarlıklar peşimiz bırakmayabilir. Liderlik etmek isteyecek, belki de birçok kişinin aklına gelmeyecek projeler ve fikirler aklımızda uçuşacak. Mars geri harekette olduğu için bu süreçte planlama yapmak için harikadır. Aslında işlerimizin parlaması ve tam gaz harekete geçecek enerjiyi tam olarak 15 kasımdan sonra bulacağız kendimizde. Yeni bir şeyler denemek isteyecek, hatta hayatı deneme-yanılma yolu ile öğreneceğimiz bir zaman. Öyle tavsiyeleri, başkalarının tecrübelerini pek dinlemeyiz ki zaten istemeyiz de. Hatta işimize karışılmasından da pek hoşlanmayabiliriz.Tabii bu dönem kişisel olarak hedefler koymamız gerek hatta belki başkaları ya da kendimizle yarışarak bu hedeflere ulaşmaya çalışabiliriz. Yeni başlangıçlar, iş girişimleri, bireysel olarak yapacağınız her türlü aktivite için geçerlidir bu hedef koyma meselesi. Koç her işi tek başına yapmak ister, tek başına takılmak ister, kendi başına olmaktan keyif alır. Bu dönem kendi başınalığımızdan da daha fazla keyif alabiliriz. Bu dönemin gölge yönlerinden bir tanesi de elbette bencilce davranışlar ve çok çabuk sıkılmak olabilir. Bu yüzden maymun iştahlı olmamaya da özen göstermenizde fayda var.Bizi sadece başlangıçlar heyecanlandırabilir ama devamını getirmek konusunda yeteri kadar sabrımız veya heyecanımızda olmayabilir. Bazen de bencilce tavırlar yüzünden eleştiri oklarına maruzda kalabiliriz.


Koç – Terazi aksında meydana gelen gelişmeler genel olarak, ilişkiler- ortaklıklar- sen-ben ilişkisinde ki denge, evlilik, özel hayat konularını masaya yatırdığımız dönemdir. Demek ki dolunay haftasında bu konular daha çok gündemimizde yer alacak sık sık.
Sağlık olarak ise, baş dönmeleri, baş ağrıları, başımızı bir yerlere çarpma, göz ağrıları söz konusu olabilir. Dolunay 9. Derecede olacak. Bu derece daha çok gözlerle ilgilidir. Bu yüzden gözlerinizi çok yormamanızı tavsiye ederim. Belki ılık göz banyoları gözlerinizi dinlendirme konusunda iyi gelebilir veya loş ışık…
Dolunay’da Şiron astreoidi etkin olacak. İşte bu çok önemli, çünkü Dolunay’ın kalitesi hakkında bize bilgi verecektir. Şiron astreoidi popüler anlamı ile “ Yaralı Şifacı” demektir. Şiron bizim en derin yaralarımız ve bu yaraları iyileştirmek için verdiğimiz mücadeleyi anlatır. Şiron'un olduğu noktada her şekilde bir yara alma hali ve akabinde bu yarayı iyileştirmek için verdiğimiz mücadeledir. Şiron Koç burcunda olduğu için, burada mesele öfke ile ilgili olacaktır. Bu Dolunay’da öfkelendiğimiz ve bizi sinir eden konulara odaklanmak gerek. Bu öfkeniz veya sinirin gerçek sebebi nedir? Yoksa çocukluğunuzdan gelen duygular mı? Bu Dolunay zamanı öfkemizi şifalandırmak yerinde olacaktır. Terapi desteği alarak başlayabiliriz mesela ya da kişisel gelişimle ilgili yayınlara da odaklanabiliriz. Pek tabii Şiron fiziksel yaralanma haline de işaret edebilir ya da ameliyat gerektiren durumları.Dolunayın yöneticisi olan Mars'ın Satürn arasında ne yazık ki sert bir görünümü olacak. Cesaret gerektiren işlerde başarılı olmak zorlaşır, gücümüz kısıtlanır, kendimizi yeterince iyi bir şekilde ortaya koyamayabiliriz. Otorite figürlerle gerginlikler, problemler meydana gelebilir. Girişimlerimiz engellenebilir, cesaretimiz kırılabilir, hevesimizi kaçırabilirler, moralimizi bozabilirler. Taleplerimiz reddedilebilir. Enteresan katı kurallarla karşılaşabiliriz, kendimizi disipline etmemiz gerektiren konularla yüzleşebiliriz. Enerjimiz çok düşebilir, hareket etmekte zorlanabilir, tembelliğe eğilim gösterebiliriz. Cinsel anlamda sorunlar meydana gelebilir, cinsel korkular, endişeler yaşanabilir. Engelli koşuda olmak gibidir bu günler, başarı ancak çok ama çok çalışmak sayesinde gelir. Düşman kazanabiliriz veya düşmanca davranışlarla karşılaşabiliriz. İş hayatında özellikle patronlarla sorunlar meydana gelebilir, önemli istekleriniz, taleplerinizi bugünlerde dile getirmeyin. İş ortamında rekabet ederken problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bol bol dinlenmek ve ruhu rahatlatmakta yarar vardır.Kazalara, bir şeyleri kırıp dökmeye eğilim oluşur. Özellikle kavgalı ortamlardan uzak durun, birileri ile tartışırken elinizdekileri sağa sola fırlatmayın. Kesici, delici, her türlü ateşli silah ve aletlerle oynamak, kullanmak tehlikelidir. Tansiyon, kan ile ilgili rahatsızlıklar, isilik, kurdeşen, iltihap gibi sağlık sorunları meydana gelebilir, dişler ve kemikler kırılgandır. Bu dönemde birçok insan huysuz hırçın ve tahammülsüz olacağı için ilişkilerde krizler yaşanabilir buna karşı dikkatli olmalıyız.

Diğer yandan, göksel aşıklar Venüs ve Mars arasındaki olumlu ateş üçgeni flörtlerin de hızla başlayabileceğini ve gurur veya ilişkilerde kalıcılık bakımından güven duyma arzumuzun cevap bulamayacağı durumlar nedeniyle kuşku ve endişeden stres yaşayabileceğimizi sembolize ediyor. Koç dolunayında hız yapmaktan, bedenimize aşırı yük bindirecek çalışmalardan uzak durmalıyız.


DÜNYA ÜZERİNDE İSE;
Koç burcundaki dolunay zamanı; dünya genelinde stres ve sinir hakim olabilir. Yine patlamalar, askeri konularda hareketlilik, volkanik hareketlenmeler söz konusu olabilir. Koç bir şeyleri ilk defa yapmak demektir. Bu dönem yeni icatlar, yenilikler söz konusu olabilir. Elbette işin içinde Şiron olduğu için ve şironun yaralı şifacı olduğunu düşünürsek; korona ile ilgili aşı veya ilaç çalışmaları ile ilgili net ve somut gelişmeler olmasını bekleyebiliriz.Aslında 24 Mart civarı Koç burcunda yine şiron etkili bir yeni ay meydana gelmişti ve tam da o dönem korona ile ilgili aşı-ilaç ile ilgili çalışmaların hız kazandığı bir zamandı. Şimdi ise aynı derecelere yakın bir dolunay meydana gelecek. O dönem başlayan çalışmaların belki de somut sonuçlarını görebiliriz.

Dolunayın yöneticisinin Mars'ın Satürn ile zor irtibatı; depremler, kargaşa, kazalar ile ilgilidir. Bu yüzden doğal afetlerde artışlar söz konusu olabilir. Özellikle yangın ve kaza haberleri çokça meydana gelebilir. Özellikle düşmanlıkların artabileceği, ülke yöneticilerinin saldırgan tavır ve davranışları yüzünden dünyada huzur kaçabilir. Savaşa sebebiyet verecek davranışlarda bulunabilirler. Dünya üzerinde tansiyonu yüksek zamanlardan geçeceğiz. Yanardağ aktivitelerine şahit olabiliriz. Ülkeler arası yaptırımlar, ambargolar söz konusu olabilir. Dünya üzerinde askeri hareketlilik veya terör saldırıları söz konusu olabilir. Ekonomik gelişmeler memnuniyet yaratmayabilir.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
Nilgün Aydıner​
kk5.jpg


KOÇ BURCUNDA DOLUNAY ♈️
.
“Aşk bir sızma halidir.
Aşk kendinden vazgeçme halidir.

Kendi benliğini ezmeden, “biz” olabilme halidir.”
.
02 Ekim Cuma gecesi Koç burcunun 9 derecesinde bir dolunay meydana gelecek.
Geçmiş yaralarımızı hatırlatacak bu dolunayın şifası, bir başkasının yarasını karşılık beklemeden şifalandırmakta saklı..
.
Hedeflerimiz, kariyerimiz ve özel yaşantımız arasında karara varmamızı gerektirecek durumlar oluşabilir.
Mantığımızla duygularımız arasında kalacağımız, ben-sen dengesini kurmakta zorlanabileceğimiz bir dolunay sürecine giriyoruz.
Bencilce davranışlar, ilişkilere zarar verebilir. Karşınızdakileri suçlamadan önce; “Acaba ben nasıl davranıyorum?” diye önce kendinize sormalısınız.
“Ne verdim ve karşılığında ne bekliyorum?”
Tüm sorularınızın cevabı aslında kendi içinizde..

.
Hayatımızda sürümcemede giden konular her ne ise, içsel sorgulamalarımızı arttıracak bir dolunay enerjisiyle karşı karşıyayız.
Etkilerini dolunay gününden 5 gün öncesi ve 5 gün sonrası olarak düşünebiliriz.
.
Şaşırtıcı haberlere açık olduğumuz bu dolunayda; Ani kararlara ve nereye varacağı belli olmayan sivri sözlere de şahitlik edebiliriz.
Dilin kemiği olmadan yapılan konuşmalar, sonrasında pişmanlık yaratabilir.

Merkür retrosunun gölgeli günleri de başladı malum.. O yüzden verilen kararlara ve sözlere ekstra dikkat edelim.
.
Genelde her dolunayda baş ağrısı ve uyku sorunları yaşarız fakat bu sefer bu problemler biraz daha artış gösterebilir.
Kafeini daha az tüketmeye gayret edin. Çünkü zihniniz uyarıldıkça, uyumakta daha fazla zorluk çekebilirsiniz.

.
Koç-Terazi-Yengeç-Oğlak ve yükselenler birinci dereceden etki alırken, yine bu burçlarda 4-14 derece aralığında gezegenleri olanlar hayatlarında sürümcemede giden konularda bir karar vermek durumunda kalabilirler.
4-14 derece arasında Aslan ve Yay burçlarında gezegenleri olanlarsa, bu süreçten daha pozitif etki alabilirler.💫
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299
Pınar İŞÜR​

kk8.jpg

Bu gece Koç Dolunayı yaşayacağız !
Chironla kavuşumda olan dolunay, bize kendimize dönüp, içimizi kanatan yaralarla yüzleşmeye davet ediyor...

Kendi yarasıyla yüzleşme cesareti gösteren dolunayın kazananı olur...

Özellikle öncü burçlar; Yengeç, Terazi, Oğlak, Koç en çok etki alan burçlar olacak.Gerçeklerle yüzleşmeler, sonlanmalarla dolu olan dolunay enerjisi, yara almadan şifa bulamayacağımızın habercisi...

Başınızı yastığa koyunca içinizden geçirdikleriniz... İşte onlar en doğru kararlar 🙏
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
16.949
1.299

KOÇ DOLUNAYI


2 EKIM 00:05 te koç burcunda dolunay gerçekleşecek. Ekim ayı içinde iki tane dolunay yaşanacak. Dolunaylar ektiğiniz beslediğimiz düşünce ve duyguların hasada ulaştığı dönemdir.

Ateş Öncü olan koç burcundaki dolunayda yönetici gezegen Mars retroda.Bundan dolayı zorlanmalar yaşamak olası,belki geçmişte açılan yaraları sarmak ya da üzeri kapanmayan konular hakkında son yorumlamaları yapmanız gerekir.Ateş elementi etkisinde olacağı için yoğun enerjileri barındırıyor.

Öncü nitelik taşıyan burçlar etkiyi daha yoğun hissedebilir.
(Koç,Yengeç,Terazi,Oğlak)
Natal haritanızdaki koç terazi aksına bakabilirsiniz.

Uykusuzluk çekebilir ya da uyku problemleri yaşayabilirsiniz.